Opava venku vyhrála podruhé v řadě, zničila Nový Jičín

• sobota 08. února 2020

Opavštî hokejisté v sobotu zabrali. Na ledě Nového Jičína Slezan vyhrál 4:2 a pojistil si třetí příčku v tabulce.

38. kolo, sobota 8. 2. 2020

Ďáblové Nový Jičín

2:4 (0:1, 1:3, 1;0)

Branky a nahrávky: 33. Macuh (Váňa), 60. Poruba (Lehečka, Finsterle) – 12. Pawliczek (Gulda), 22. Chalupa (Gulda, Štindl), 37. Štindl (Gulda, Wolf), 37. Cihlář (Pawliczek, Zdeněk)

Loubal (Šimonů) – Rufer, Tomeček, Hruška, Váňa, Kobylík, Holáň – Macuh, Kuba, Štefka, Lehečka, Pecha, Poruba, Palička, Finsterle, Plitko, Irgl

Daňa (Lamla) – Zdeněk, Ficek, Chujac, Šindelář, Chalupa, Peslar, Gabrhelík, – Danienčák, Rousek, Wolf, Herman, Kysučan, Cihlář, Pavliczek, Štindl, Zelenkov, Peterka, Gulda, Malina

Opavští měli v Novém Jičíně v zádech hlasitou podporu přibližně čtyřiceti fanoušků. Ti se poprvé radovali ve dvanácté minutě, kdy po Guldově přihrávce otevřel gólolvý účet utkání Pawliczek. O chvíli později šla Opava do čtyř a domácí mohli vyrovnat, jenže s přesilovkou nenaložili dobře. Ke konci třetiny se naopak tlačil kupředu Slezan, druhá branka ale nepřišla.

Slezané se ale dočkali už v úvodu druhé třetiny. Vyloučení Finsterleho potrestal Chalupa a bylo veselo. V polovině třetiny se odehrála menší strkanice, jejíž výsledkem bylo jedno vyloučení na domácí straně a dvě na té hostující. Ďáblové si s nabídnutou početní výhodou poradili a skóre korigoval Macuh. Jenže pak přišla 37. minuta a dvě slepené branky Opavy. Nejprve vsítil Štindl a chvíli po něm i Cihlář.

Ve třetí třetině se sice domácí ještě snažili s výsledkem něco udělat, Opava ale hrála dobře a výraznější příležitosti Novojičínským nepovolovala. Korekce skóre se dočkali až minutu před koncem, přesilovku využil Poruba.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): "Zápas byl přesně podle předpokladů, musím pochválit celý tým. Velkou pomocí pro nás byli kluci z Havířova. Jsem rád, že se rozhodčí nenechal unést atmosférou a pískal skvěle. Jsme šťastní za tři body, které jsme nutně potřebovali a už se asi nemusíme bát o play-off. Vypíchnout musím i naše fanoušky, kteří byli fanstastičtí a překřičeli ty domácí.