Opava veze po obratu tři body z Kopřivnice!

• středa 16. října 2019
  • Filip Lefenda, Tomáš Chalupa

Hokejisté Slezanu slaví první letošní venkovní vítězství. Do utkání s Kopřivnicí sice nevstoupili Opavští nejlépe, když už od 2. minuty prohrávali, i díky gólu z vlastního oslabení se však Zdráhalovi kluci nakopli k obratu a zvítězili 3:1. Výsledek udála již úvodní dvacetiminutovka, v dalších dvou už se skóre neměnilo.

10. kolo, středa 16. 10. 2019

HC TATRA Kopřivnice

1:3 (1:3, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 2. Ďurač (Ollender) – 7. Zdeněk (Šindelář, Herman), 14. Černý (Malina, Peslar), 15. Rousek. Rozhodčí: Král – Mikšík, Čelechovský. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 735. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Fendrich – Štěpánek, Krzak, Šendera, Bail, Fojtík, Stříž – Suchý, Mach J., Gola, Marek, Ollender, Mach M., Pěnčík, Fojtík, Hrubý, Tomášek, Ďurač, Sluštík

Daňa – Šindelář, Šěvěček, Chalupa, Zdeněk, Ficek, Peslar, Zouhar – Malina, Peterka, Kysučan, Štindl, Kovařík, Wolf, Pělucha, Černý, Herman, Hendrych, Rousek, Kadula

Slezané přitom úvod zápasu příliš nezachytili a brzy prohrávali. Už po necelých dvou odehraných minutách z pravého křídla vystřelil na zadní tyč Ďurač a Matyáš Daňa si poprvé a také naposled v utkání vybral slabší chvilku – 1:0. Pak si ale vzala slovo Opava.

O vyrovnání se v 7. minutě postaral během přesilovky nechytatelnou tečí Zdeněk, o pár minut později využili červenobílí i další početní výhodu. Malina poslal puk do předbrankového prostoru, ve kterém se nejrychleji zorientoval Černý, a uklidil kotouč do sítě. O 87 sekund později to bylo už o tři branky, když Rousek napálil touš zpoza brankové čáry o brankáře Fendricha. V závěru úvodní třetiny se gestem fair play prezentoval útočník Suchý, který odvolal Peslarův faul.

Ve druhé periodě domácí přidali a byli o něco aktivnějším celkem. Při jedné z příležitosti domácích dokonce za Daňou zvonilo břevno. O snížení na rozdíl jediné branky se mohl v 36. minutě postarat Suchý, nařízené trestné střílení po Peslarově faulu ale proměnit nedokázal. Daňova lapačka byla totiž na správném místě.

Kopřivnice se tlačila dopředu i v poslední dvacetiminutovce, Slezané se soustředili hlavně na poctivou obranu a hrozit se snažili z brejků. Necelé tři minuty před koncem šla Opava zbytečně do tří a zdálo se, že by ještě mohlo být zaděláno na drama. To se ovšem nekonalo a domácím ke kýženým brankám nepomohla ani hra v šesti.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): "Ubojovaný výsledek a skvělá práce kluků. Ve druhé třetině jsme se sice dostali pod obrovský tlak, ten jsme ale přestáli, parádně chytal Matyáš. Ve třetí třetině to byl z naší strany super hokej, ale rozhodčí nás dostali třikrát ven a proto byl tlak domácích, zápas jsme ale pořád měli pod kontrolou. Navázali jsme na dobré výkony z Brodu a z domácího zápasu s Budějovicemi.

Chtěl bych také vyzvednout parádní gesto domácích, myslím, že to byl Suchý, který na konci první třetiny odvolal faul Kuby Peslara. To se cení, zvlášť za takového stavu."