Opava veze z Orlové první letošní vítězství!

• sobota 22. září 2018
  • Redakce | FOTO: Lukáš Bajgar

Hokejisté Opavy slaví první letošní vítězství. Po třech těsných porážkách tentokrát vezou Slezané tři body z ledu nováčka z Orlové. Opavští výsledkově ovládli všechny tři třetiny shodně 2:1, celkově tedy po zásluze zvítězili 6:3.

4. kolo, sobota 22. 9. 2018

HC Orlová

3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 19. Achmetjanov (Šmíd, Golev), 34. Šmíd, 43. Sladkovský (Puškár, Hovsepyan) – 7. Malina (Zouhar, Herman), 10. Herman (Malina, Hartmann), 24. Jánošík (Černý, Šindelář), 27. Chalupa (Šindelář, Černý), 42. Malina (TS), 56. Wolf (Chalupa, Černý). Rozhodčí: Holaň – Hranoš, Vengřín. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.

Ovčaři (Svoboda) – Janiczek, Kropka, Szturc, Adam, Puškár, Cypas, Štěpánek, Šendera – Smrčka, Sladkovský, Šmíd, Moravčík, Klíma, Golev, Bostanžjev, Brodek, Dang, Achmetjanov, Hovsepyan, Kysučan

Wanecki (Daňa) – Bijota, Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Chalupa, Slavík – Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Štindl, Kadula, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych

Do vedení šli Opavští na konci 7. minuty, kdy skóre otevřel Vlastimil Malina. Na jeho ránu navázal jen o dvě minuty později Bohumil Herman. Orlová stačila před první sirénou snížit zásluhou Arslana Achmetjanova, do kabin ale odcházeli spokojenější hosté.

Ti ve své cestě za třemi body po změně stran usilovně pokračovali. Nejprve překonal vše, co mu stálo v cestě, Filip Jánošík, následně navyšoval už na 4:1 Petr Chalupa. Také ve druhém dějství měli poslední slovo domácí, když se ve 34. minutě prosadil po individuální akci Jan Šmíd.

Zkraje poslední dvacetiminutovky jel Vlastimil Malina trestné střílení a počínal si na výbornou. O minutu později sice snížil v přesilové hře na rozdíl dvou branek Lukáš Sladkovský, na vítězství Opavy to už však nic neměnilo. Čtyři minuty před koncem ještě naopak Petr Wolf navýšil náskok Slezanů na konečných 6:3.

Martin Janeček (HK Opava): "Rádi bychom za "A" tým poblahopřáli našim fotbalistům k výhře nad Teplicemi. Co se našeho zápasu týče, vítězství se nerodilo jednoduše. Sice si myslím, že jsme měli celý zápas trochu navrch, ale vždy jsme si situaci zkomplikovali chybami, které domácí vracely do hry. Utkání jsme nakonec bojovností zvládli. Za první vítězství jsme šťastní."