Opava veze z Valašska výhru, rozhodl gól v oslabení z první minuty

Zápas28.8.2018 | Redakce | FOTO: Martin Vojtěch Víta
Zápas, jenž rozhodla jediná branka. Takové bylo úterní přípravné střetnutí opavského "áčka" na ledě Valašského Meziříčí. O výsledku rozhodla již úvodní minuta, v níž se Slezan poroučel do čtyř. Byli to však paradoxně Opavští, kdo v početní nevýhodě udeřil!
příp., úterý 28.8.2018
0:1(0:1, 0:0, 0:0)
Branka a nahrávka: 1. Zelenkov (Hendrych). Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1.
HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) – Weintritt, Ostrčil, Žák, Báchor, Váňa, Jenáček, Kamas – Brunec, Dvořák, Pořický, Andris, Martiník, Dalajka, Kuchařík, Vítek, Dubnický
HC Slezan Opava: Wanecki (Daňa) – Šindelář, Bijota, Krejčí, Chujac, Vilinskij, Chalupa, Křížek – Herman, Wolf, Malina, Spratek, Hendrych, Peterka, Zelenka, Štindl, Rousek, Bjurkland, Pělucha, Kadula

Komentář k zápasu

Už ve 12. vteřině se na trestnou lavici poroučel za hákování Šindelář a Opava tak hrála oslabení. Hosté se ho ale nezalekli a dokázali se i v nepříznivém počtu hráčů prosadit. Kombinace Jakuba Hendrycha s Glebem Zelenkovem znamenala trefu druhého jmenovaného a Slezan tak na Valašsku rychle vedl.

Bobři byli blízko srovnání v 10. minutě. Dalajka nasadil k rychlému sprintu a vybídl ke skórování Andrise, ten si ale nepřišel na skvěle chytajícího Waneckého. Ten držel opavský tým po celý průběh utkání, v němž se aktivita pravidelně přelévala z jedné strany na druhou.

Krátce po půlhodině hry mohl navýšit náskok hostů Herman, když už kotouč prakticky doklepával do prázdné branky, domácí strážce Slovák se ale blýskl fantastickým zákrokem. Skóre se neměnilo ani deset minut před koncem, kdy puk propadl Slovákovi za záda, gólman Valašského Meziříčí jej ale nakonec přeci jen stihl ještě zastavit před brankovou čárou.

Bobři následně zkoušeli v závěru více jak minutu štěstí v šesti hráčích v poli, během níž se blýskl povedeným zákrokem lapačkou Wanecki, srovnat ale nedokázali. Slezan si tak v přípravě připsal šesté vítězství. Další přípravné utkání odehrají svěřenci trenéra Janečka ve čtvrtek doma s Kopřivnicí, odveta s Valašským Meziříčím je pak na programu v úterý.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček (HK Opava): "Zápas dvou neúplných sestav přinesl, myslím, zajímavý hokej. Převaha jednoho nebo druhého týmu se velmi rychle střídala, a i když jsme si ke konci trochu koledovali o vyrovnání, vítězství 1:0 jsme udrželi. Z mého pohledu jsme předvedli týmový výkon, který byl podpořen výborně chytajícím Waneckim."

Filip Lefenda


Aktuálně na webu