Opava vyhrála v Orlové na nájezdy 6:5

• čtvrtek 20. srpna 2009
  • Michal Berg

Pouze se čtveřicí obránců nastoupil Slezan na ledě Orlové v dalším přípravném zápase. Přestože Opavští v duelu už vedli 4:1, i díky mnoha vyloučeným jim ke konci zápasu docházeli síly a Orlová toho využila k vyrovnání stavu. V samostatných nájezdech byl Slezan úspěšnější, ten rozhodujcí proměnil Tomáš Měch.

7. kolo, čtvrtek 20. 8. 2009

HC Orlová

5:6sn (0:2, 1:2, 4:1 )

Branky Opavy: 15. Kovalovský, 25. Glabazňa (Měkýš, Chalupa), 32. Tůma (Mlýnek), 34. Mlýnek (Glabazňa), 56. Kovalovský (Herman), rozhodující nájezd Měch.

Unzeitig – Mintěl, Urbánek, Ovšák, Samiec, Vajda, Michejda – Grygar, Kraft, Dušek, Stránský, Studený, Rozum, Škatula, Kotásek, Hanzl, J. Novák, Galgonek, Kameník

Iláš - Kukol, Schreier, Měkýš, Bednárek - Grofek, Měch, Černý - Kovalovský, Chalupa, Glabazňa - Herman, Kříž, Tošenovjan - Mlýnek, Tůma.

Opavský tým nastoupil do zápasu jen se čtveřicí obránců, zbývající chyběli pro zdravotní potíže nebo pracovní povinnosti, volno neměli ani hráči juniorky. S tímto handicapem se opavská sestava vyrovnávala po dvě třetiny dobře, později se ale hráči Slezanu nechávali často vylučovat, takže v obraně musel alternovat i útočník Tůma. Trest do konce zápasu navíc obdržel Petr Chalupa, což ještě více narušilo opavské plány. "Ke konci zápasu nám už docházely síly, což se dá dnes trochu omluvit tím, že jsme hráli jen na čtyři obránce, ale už potřetí v řadě se nám stalo, že jsme velmi dobře rozehraný zápas nechali soupeře zdramatizovat. Proti přerovu a Osvětimi jsme nakonec vyhráli, ale v lize by se nám to nemuselo vyplatit," uvedl k zápasu trenér Suchánek.

V sestavě se představil dobrým výkonem junior Michal Mlýnek, který vstřelil jenu z branek Opavy. "Chtěli bychom do sestavy zařazovat mladé hráče, Michal Mlýnek dnes hrál velmi dobře, v Polsku zase nastoupil obránce Dohnal," dodal Karel Suchánek.

Stejně jako v Osvětimi se dvěma brankami prezentoval David Kovalovský, poprvé po návratu do Opavy se trefil Kamil Glabazňa. "Ivo Kocián stále není zdráv, pracovní povinnosti nepustili Kamila Suchánka a nehrál ani Tomáš Polok, takže zápas jsme dohrávali po vyloučení Chalupy a zranění Grofka na dva centry. Bylo to složité, ale jsme rád, že jsme vyhráli aspoň na nájezdy," uvedl Karel Suchánek. "Musíme ale zapracovat na disciplíně a zodpovědnosti, i když je v hráčích pocit z nespravedlivého výroku rozhodčího, tak se tím nesmíme nechat ovlivnit a hrát dál. V lize by nám takto ztracené body chyběly," uvedl Karel Suchánek, který se vrátil i k zápasu v Osvětimi. "Tam jsme domácí jasně přehrávali, dvě třetiny nám dávali mnoho prostoru a mohli jsme tvořit, s výjimkou asi osmi minut jsme měli zápas jasně pod kontrolou a mohli přidat i další branky," dodal.

Slezan teď čekají čtyři přípravná utkání na domácím ledě, to nejbližší v úterý 25.8. bude odvetou souboje s Orlovou.