Opava zdolala Karlovy Vary

• sobota 13. září 2008
  • Vojtěch Volf

O p a v a - V dalším zápase extraligy dorostu zavítalo na opavský stadion mužstvo z Karlových Varů. Po vyrovnaném boji vyšel jako vítěz domácí tým a udržel si tak perfektní bilanci čtyř zápasů a čtyř výher. Mezi střelce Opavy se zapsali Kývala, Stloukal, Piskoř, Roupec a Vaněk.

4. kolo, sobota 13. 9. 2008

5:3 (0:1, 3:2, 2:0)

HC Energie Karlovy Vary

Branky: 27. Kývala (Uvíra, Dufek), 34. Stloukal (Vaněk), 39. Piskoř (Roupec, Dufek), 56. Roupec (Beránek), 60. Vaněk (Piskoř) - 12. Winkler (Kubáč), 37. Troška (Frk), 40. Táborský (Winkler). Vyloučení: 4:10. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 200.

Novák J. (Machovský) - Roupec, Dufek, Mosler, Matušinský, Šaur, Lebeda, Opálek - Trčka, Vaněk, Piskoř, Uvíra, Novák P., Březina, Máj, Kývala, Otipka, Stloukal, Beránek.

Honzík (Nechvátal) - Hluchý, Lintemer, Urbančok, Valeš, Liška, Gombár, Troška - Frk, Švec, Táborský, Winkler, Sýkora, Formánek, Vrána, Vachovec, Kubáč, Tomeček, Kverka, Záhora.

Do utkání nastoupilo aktivněji jednoznačně mužstvo domácích a hned ze začátku dostalo hosty pod tlak. Nebýt drobných chybiček v obraně Slezanu na začátku třetiny, byl by to jednostranný hokej, ale pár rychlých brejků ze strany Energie pomohlo k vyrovnání hry a v polovině první třetiny převzalo herní iniciativu mužstvo z Varů. Díky jejich velkému náporu na bránu otevřel skóre zápasu Jiří Winkler a dostal tak hosty do vedení. I přes mnohá vyloučení se do konce třetiny nic nezměnilo a do kabin se šlo za stavu 0:1.

Do druhé dvacetiminutovky vlétli aktivněji opět domácí a hned bylo jasné, že nejsou s vývojem zápasu spokojeni. Ve 26. minutě je vyloučen domácí Otipka a hosté tak měli šanci srovnat se Slezanem krok, ale opak byl pravdou. Nejenže domácí nadále tlačili, ale dokonce se po skvělé souhře dokázal prosadit v oslabení Martin Kývala. Opavský tlak nadále přetrvával a chvíli po gólu Kývaly strhl vedení na stranu Opavy Petr Stloukal. Po tomto gólu se Energie probrala a v 37. minutě vyrovnal na 2:2 David Troška. Vary se ale neradovaly dlouho, pouhou minutu trval vyrovnaný stav, protože přesilovkovou střelou dostal domácí tým opět do sedla Dominik Piskoř. Už to vypadalo, že Slezan vedení udrží až do konce třetiny, ale v poslední minutě Vary po rychlém brejku vyrovnaly díky zásluze Oty Táborského, takže stav po druhé třetině byl 3:3.

Závěrečná fáze zápasu začala velice opatrně ze strany obou týmů a na první větší šanci třetí třetiny jsme museli čekat téměř deset minut. Poté se hra výrazně zrychlila a k vidění byl velice pěkný kombinační hokej. Nervy z vyrovnaného stavu vyprovokovaly obě mužstva k větší agresivitě a ta nabídla víc přesilovkových her, přičemž klíčová byla přesilovka slezanu v 56. minutě. Domácí nejprve dostali hosty pod tlak a potom přesnou střelou od modré poslal Slezan znovu do vedení David Roupec. Hosté se v závěru snažili zvrátit výsledek utkání odvoláním brankáře, ale Opava zkušeně bránila a Filip Vaněk trefou do prázdné brány uzavřel skóre zápasu na výsledných 5:3 ve prospěch domácího týmu.