Opava zvládla nervy drásající duel ve Žďáru po nájezdech

• sobota 18. ledna 2020

Opavští hokejisté dali zapomenout na dvě domácí porážky a loupili na Vysočině. Vyrovnaný zápas dospěl až do nájezdů, ve kterých byli úspěšnější Slezané. Matyáš Daňa vynuloval střelce Žďáru, za Slezan se prosadili Šindelář a Rousek.

33. kolo, sobota 18. 1. 2020

SKLH Žďár nad Sázavou

3:4 (0:1, 2:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Kališ (Adam), 34. Lojek (Kovářů, Heinrich), 43. Chlubna (Wasserbauer, Adam) – 16. Wolf (Hendrych, Gulda), 38. Gulda (Hendrych, Wolf), 51. Rousek, rozh. náj. Rousek

Sláma (Čáp) – Spálovský, Koželuh, Pleva (C), Kališ, Lojek, Jenáček – Adam, Chlubna, Kunstmüller, Medek, Kadleček, Jícha, Kovářů, Gregar, Prokš, Heinrich, Wasserbauer, Bureš.

Daňa (Velička) – Zdeněk, Ficek, Zouhar, Šindelář (C), Chalupa, Pachula, Gabrhelík – Peterka, Malina, Horný, Kysučan, Zelenkov, Wolf, Gulda, Hendrych, Herman, Danielčák, Rousek, Kovařík.

Úvod utkání byl vyrovnaný. Oba celky měly možnost brzké přesilové hry, ani jeden z týmů s tou svou ovšem dobře nenaložil. Na první vážnější příležitost se tak čekalo až do patnácté minuty, po bekhendové střele jednoho z Opavských zvonilo břevno. O minutu později už se Slezan radoval. Pohlednou kombinaci zakončoval do poloprázdné klece Wolf. Více už toho první třetina nenabídla.

Po změně stran byli mírně aktivnější domácí. Za svou snahu byli odměnění chvílí po uplynutí poloviny zápasu. Kališovo nahození se bohužel pro Opavu zastavilo až v síti. Domácí utahovali šrouby. Opavští šli navíc do čtyř po sporném vyloučení Hendrycha. Žďár nad Sázavou toho využil dokonale a Lojek poslal dělovkou domácí do vedení. Jenže Opavští nesložili zbraně a ještě ve druhé třetině se dočkali vyrovnání. Hendrych exkluzivní přihrávkou našel Guldu a ten uklízel do prázdné.

Přetahovaná o každý metr ledu pokračovala i v poslední periodě. Po třech odehraných minutách nechali před brankou zcela osamoceného Chlubnu a ten se z první nemýlil – 3:2. Slezan tak podruhé v utkání musel dotahovat. Opava se dočkala v čase 50:17. Ze skrumáže v předbrankovém prostoru kotouč vyplaval u Rouska a ten potvrdil svou letošní střeleckou formu. Utkání pak dospělo až do prodloužení, ale ani v něm vítěze nepoznalo. A tak musely rozhodnout nájezdy.

V nich si čtyři domácí střelci vylámali zuby na Daňovi, naopak za Slezan se prosadili Rousek a Šindelář. Dva body se tak stěhují do Slezska.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy):"Jedná se o nesmírně cenné dva body. Máme nějaká zranění, Kuba Peslar nemohl hrát kvůli trestu a navíc jsme měli jen dva kluky z Havířova. Hráči ale předvedli fantastický výkon podpořený bojovností a zodpovědností. Dva body jsou pro nás v tuto chvíli luxusní."