Opava zvládla zápas rozdílných třetin a předvedla parádní obrat

• úterý 16. srpna 2022

Tohle se povedlo. Opavští hokejisté berou na úvod přípravy těsnou výhru 4:3 po bitvě s Novým Jičínem. Po čtyřiceti minutách by si přitom na Slezan vsadil málokdo, Tomáškova družina v tu chvíli po špatné druhé třetině prohrávala 0:3. Pak ale Opavští přepnuli na vyšší obrátky a čtyřma góly se ji podařilo zápas otočit. Další vystoupení čeká červenobílé ve čtvrtek, kdy hrají znovu doma, tentokrát s Valašským Meziříčím.

přát., úterý 16. 8. 2022

4:3 (0:0, 0:3, 4:3)

Ďáblové Nový Jičín

Branky a nahrávky: 43. Zelenka (Vašenka), 44. Wolf (Rousek), 50. Kadula (Zelenka, Vašenka), 52. Káňa (Rousek, Wolf) – 21. Bednář (Hruška), 24. Konečný, 32. Konečný (Štefka, Rusina).

Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Fědor, Zapletal, Kocián, Zelenka, Thiel, Pachula, Tomsa – Wolf (A), Vojtovič, Rousek, Buršík, Beránek, Káňa, Vašenka, Štindl, Kadula, Vojkůvka, Horný, Římský. Trenér: Tomášek.

Galuška (Nehasil) – Holáň, Hruška, Hladiš, Váňa, Foltýn, Kožený – Štefka, Macháček, Konečný, Rusina, Hilšer, Gebauer, Flok, Handl, Bednář. Trenér: Gebauer.

Slezané vstoupili do utkání aktivně a hned ve druhé si vynutili početní výhodu, se kterou ovšem gólově naložit nedokázali. Další příležitost přišla o pět minut později po dvou faulech Novojičínských. To mohl potrestat Vojtovič, který se protlačil od mantinelu směrem k brance a volil bekhendové zakončení, proti první změně skóre však byl Petr Galuška, který jej vychytal. Po slušně vypadajícím začátku přišla pasáž, ve které byli o něco lepším týmem Ďáblové. Opava kupila chyby ve vlastní třetině a na jejich hokejkách byla znát jistá dávka nerozehranosti. Naštěstí však jistým dojmem působil Dominik Piták.

Krátce po změně stran už se skóre měnilo a byli to hosté, kdo šel do vedení. Po přihrávce Hrušky v přesilovce přesně zamířil Lukáš Bednář. Za další dvě minuty udeřilo v opavské třetině podruhé. Tentokrát kotouč mezi kruhy vybojoval Viktor Konečný a ranou do vinklu nedal Pitákovi šanci – 0:2. Hned vzápětí mohl odpovědět Beránek, jenže jeho únik skončil střelou vedle novojičínské kasy.

V polovině zápasu přišla pro Slezan třetí pohroma, bleskové přečíslení tři na jednoho přetavil ve svůj druhý gól v utkání Viktor Konečný a s domácími to v tu chvíli výsledkově nevypadalo dobře. Stavem 0:3 už druhá perioda také skončila.

Do poslední části hry ovšem Opava vtrhnula jako uragán a brzy to bylo jen o jednu branku. Po pohledném obkroužení branky a přihrávce a následné přihrávce Jana Vašenky zpátky směrem k modré snížil David Zelenka, jen o pár desítek sekund usměrnil po pasu Rouska kotouč za záda Galušky Petr Wolf. Slezan byl rázem v zápase a hnal se za vyrovnáním.

Aktivní byli Opavští i nadále a nakonec se také dočkali vyrovnávací trefy. Jejím autorem byl Kryštof Kadula, který Galušku překvapil ranou na bližší tyč v 50. minutě. Obrat z říše snů byl dokonán o chvíli později, kdy Rouskovu střelu úspěšně dorazil Tomáš Káňa. Nový Jičín byl v tu chvíli na odpis.

V samotném závěru šli navíc Ďáblové po trestu pro příliš mnoho hráčů na ledě do čtyř. A tak se závěrečný nápor nekonal a Opava si v prvním utkání dokráčela po vydřenou výhru 4:3.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Zápas odpovídal tomu, že oba týmy hrály poprvé. V první třetině jsme při přesilovkách sice nedali góly, ale ještě jsme to netrénovali, takže bych to hodil za hlavu. Každopádně ve třetí třetině jsme předvedli výkon, jakým bychom se chtěli prezentovat. Soupeře jsme přitlačili, lépe jsme bruslili a vývoj se nám podařilo otočit. Někteří kluci dnes dostali volno a vůbec nehráli, budeme je chtít vidět ve čtvrtek s Valmezem."