Opava zvládla zápas s Velmezem a i díky výhře Kopřivnice postupuje do play-off!

• neděle 27. února 2022

Opavští hokejisté to dokázali! Na vlastním ledě se jim podařilo otočit duel s Velkým Meziříčím a vyhrát 2:1. K postupu do play-off ale Slezan potřeboval i pomoc Kopřivnice, která naštěstí přišla. Tatrováci na vlastním ledě přetlačili Žďár nad Sázavou 3:2 po nájezdech, čímž na opavském zimáku odšpuntovali vlnu radosti. Opava se v play-off utká s Valašským Meziříčím, série začíná v úterý venku. Ve čtvrtek se pak hraje v Opavě.

42. kolo, sobota 26. 2. 2022

2:1 (0:1, 2:1, 0:1)

HHK Velké Meziříčí

Branky a nahrávky: 30. Rousek, 34. Malina – 18. Maštera (Křenek, Slabý). Rozhodčí: Šutara – Hladík, Rychlý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1032.

Piták (Vítek) – Thiel, Šindelář (C), Peterka, Kocián, Zapletal, Zelenka, Zouhar – Rousek, Buršík, Vojtovič, Beránek, Římský, Vašenka, Kadula, Urban, Wolf (A), Horný, Malina (A). Trenér: Aleš Tomášek.

Krejčí (Juda) – Slabý, Ambrož (C), Janoušek, Hort, Vlašín, Kochánek – Vlašín, Juráň, Báňa, Doležal, Strnad, Střecha T., Malec, Burian, Maštera, Barák, Křenek (A), Střecha F.. Trenér: Karel Vejmelka.

Na Opavě bylo od prvních minut znát, že jde o hodně. Slezané byli viditelně nabuzení, v zakončení se jim ale příliš nedařilo. Horáci tak první pětiminutovku přečkali bez jakékoliv úhony a poté naopak sami vystrkovali růžky. Báňovi střela z první naštěstí nesedla, na druhé straně zaváhání Krejčího nedokázal potrestat Tomáš Rousek. Ve druhé polovině první třetiny byla Opava sice aktivnější, ale paradoxně do šaten odcházela zklamaná. Necelé tři minuty před první sirénou totiž z protiútoku poslal Velmez do vedení Maštera.

Po změně stran Opava nepolevovala a tlačila se za vyrovnávací trefou, k čemuž domácím borcům pomáhala více než tisícovka diváků. Smazat jednogólové manko se málem v 28. minutě podařilo Beránkovi, jeho teč ovšem prosvištěla jen těsně vedle. Dlouho to však Slezan mrzet nemuselo. V čase 29:29 totiž vyloučení Doležala ranou z mezikruží potrestal Rousek. Jen o minutu později to mohlo být 2:1, Horný ale v přečíslení nezamířil mezi tři tyče. Poté přišel zlomový moment zápasu. Opava šla do čtyř a udeřila v početní nevýhodě. Krejčímu nevyšla rozehrávka, svou přihrávkou našel pouze hůl Maliny a centr první opavské formace se nemýlil – 2:1.

V závěrečné části hry Slezan útočil v prvních několika minutách, pak ale Opava svou hru zjednodušila. Nicméně i tak měli domácí nějaké šance, přesně v polovině periody ujel podél mantinelu Peterka, který skvěle našel Římského, ten ale třetí branku Slezanu odmítl. O chvíli později neuspěli ani Rousek s Kadulou. Velké Meziříčí tak na konci odvolalo Krejčího a zkoušelo to v šesti, výraznější tlak ale nepřišel. Opava tak zvítězila 2:1.

Po závěrečném hvizdu a také děkovačce s fanoušky však opavský zimák zůstávál v napětí. Zápas Kopřivnice se Žďárem nad Sázavvou, ve kterém Opavští potřebovali jakoukoliv výhru domácích, totiž dospěl až k nájezdům. Ty zhruba třicítka fanoušků Slezanu sledovala u bufetu živě a nakonec se mohli radovat. Tatrováci totiž Plameny zdolali po nájezdech a Opava i díky tomu postupuje do play-off.