, středa 8. 10. 2003

2:2

SK Horácká Slavia Třebíč

47. Duba (Zdeněk), 48. Kříž (Duba, Zdeněk) - 22. Oliva, 58. Kališ (Fryauf). Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 1200. Střely na branku: 35:30.

Šlupina - Prokop, Kramný, Vosátko, Vnenk, Mocek, Ručka - Šebesta, Komínek, Suchánek - Lhotský, Harazim, Duba (41. Mikšan) - Kříž, Zdeněk, Mikšan (41. Duba).

Luňák - Němec, Kališ, Mazanec, Kučný, Hrbáček, Pecka - Mráz, Žiška, Fryauf - Lála, Oliva, Kaňka - Hrůza, Dolníček, Sobotka.

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči Opavy: 1.Duba, 2.Zdeněk, 3.Kříž

Lahůdka zápasu: Ve 45. minutě objel Jiří Zdeněk dva hostující hráče a předložil úplně volnému Dubovi, který se štěstím vyrovnal.

Zajímavost zápasu: Málokdy viděná minela brankáře Šlupiny nastartovala domácí k mnohem lepší hře. Šlupina při rozehrávce odehrál holí puk a svalil se na záda.

Co rozhodlo: Opavané se po rychlém vedení stáhli do obrany a koledovali si tak o vstřelení branky, což se také naplnilo.

Opava vstupuje do zápasu bez tří velkých opor, na tribuně zůstávají obránce Přibyla i centři prvních dvou pětek Sochorek a Najdek. Trenér Chalupa kromě toho postrádá i dlouhodobě zraněného Rozuma a tak na lavičce kromě náhradního brankáře Krejčího byli už jen junoři Měch a Martiník. Opava tak kromě Harazimovy formace nastupuje ve zcela novém složení. Třebíč naproti tomu posíla do hry extraligou protřelé beky Němce ze Vsetína a Mazance z Plzně.

První minuty však vyznívají lépe pro domácí. Nejdříve se zpoza brány vyřítí Mikšan, po něm sám na bránu míří Šebesta, ale ani jeden mladého Luňáka nepřekonává. V 6.minutě jde poprvé na trestnou lavici domácí Harazim a tečovaná rána Němce od modré jen těsně prolétne kolem tyče. Pak se na dlouho vytrácí ze hry pohlednost a další přiležitost přijde až ve 14.minutě, když si v přesilovce mezi kruhy najíždí domácí Vosátko, ale trefuje nohy bránícího obránce. Poté má Opava ještě jednu možnost výhody muže v poli, avšak ani jednou Luňákovu bránu neohrozí a tak znovu začíná trápení Slezanů v přesilových hrách. Na konci třetiny nevyužívá Dolníček chytrou přihrávku Hrůzy zpoza brány, trefuje přesně mezi betony, ale Šlupina je včas stahuje.

Do druhé třetiny vstupují razantněji hosté. Už ve druhé minutě obírá Oliva o puk Dubu, řítí se sám na Šlupinu společně se synem bývalé československé hvězdy Lálou a Oliva přesně nad golmanovu lapačku otevírá skóre. Opava je viditelně zaskočena a při svých přesilových hrách si není schopna nahrát přesně ani na metr a v hledišti se ozývá pískot. Ve 30. minutě nejdříve zbytečně fauluje Duba, po něm je za krosček vyloučen Vnenk a Třebíči se tak nabízí dvouminutová přesilovka 5:3. Třebíč je na tom v přesilovkách stejně jako Opava a tak za celou dobu nevystřelí na bránu. Vzápětí se však odražený puk dostane k Fryaufovi, ale ten ležícího brankáře nepřehodí. Na druhé straně najíždí na Luňáka Komínek, ale mezi betony nenachází místo. Do konce třetiny zaujme diváky podklouznutí Šlupiny při vyhazování puku, což dopomáhá k vypískání hráčů při odchodu do kabin.

Hráči si to berou očividně k srdci a do třetí třetiny nastupuje v dresu domácích úplně jiné mužstvo. Ve 45. minutě se naskytuje Opavě možnost vsítit branku v přesilové hře a když si Zdeněk obchází dva hráče, nachází před Luňákem volného Dubu. Tomu střela příliš nevyjde, ale přesto skončí za Luňákovými zády. Opava je na koni a Mazancovi nezbývá nic než faulovat unikajícího hráče. Domácí opakují situaci při prvním gólu, akorát tentokrát se u mantinelu prosmýkne Duba a předkládá volnému Křížovi. Ten se neunáhlí a zápěstím pošle puk pod břevno.

Třebíč se chce vzchopit a přitlačuje Slezany před vlastního brankáře, kteří se uvolňují jen pomocí zakázaného uvolnění. Nejdříve v 56.minutě nepřekonává na dvakrát ležícího brankaře Dolníček, ale o dvě minuty později vydoluje Fryauf puk z chumlu hráčů před brankou pro Kališe a ten bekhendem prostřeluje vše, co mu stojí v cestě. Opava tak už po třetí v této sezoně přichází o výhru a znovu musí do prodloužení. V tom nejdříve zaútočí Lála s Olivou a po nich na druhé Mikšan, ale nikdo už výsledek nezmění.

Josef Doboš: Věděli jsme, že jsme Třebíč neporazili rok a půl, takže jsme se na ni pečlivě připravovali. Bohužel se nám v Jihlavě zranila hned čtveřice klíčových hráčů, a tak museli nastoupit mladí hokejisté. Přesto si myslím, že kluci podali obětavý výkon. V první třetině, která byla taková ustrašená, bojovná z obou stran, nás Třebíč přehrávala, dostávala se víc do šancí. Od druhé části se naše hra zlepšila, vypracovali jsme si nějaké příležitosti, jenže jsme je neproměnili. O přestávce jsme trochu zvedli hlas, vyměnili jsme Dubu za Mikšana, což se nám vyplatilo. Nakonec jsme ale po hrubé individuální chybě inkasovali. To se nám nemůže stávat.

Ladislav Kolda: Bylo vidět, že proti sobě nastoupili soupeři, kteří nejsou v herní pohodě, a tak se hrálo opatrně. Dostali jsme se do vedení a měli tím pádem více navrch; domácí však dokázali skore obrátit, a nakonec jsme tedy rádi i za remízu, protože prohra by nás srazila psychicky ještě níž než jsme. Doufám, že se od tohoto bodu odrazíme a budeme předvádět klidnější hokej.