Opavané vezou z Ostravy tři body!

• středa 21. listopadu 2012
  • Filip Lefenda, Adam Bagar

Tak to konečně vyšlo! Slezan si připsal premiérové venkovní vítězství a obohatil svůj bodový zisk o další tři kousky! Utkání se sedmou Porubou měli hokejisté Slezanu pod kontrolou už od úvodních minut. Rychlý nástup do utkání korunoval Petr Wolf gólem v první minutě, do přestávky se pak trefili ještě Herman s Polokem. Druhá dvacetiminutovka pak přinesla vyrovnanější podívanou, stejně jako třetí perioda. Duel nakonec skončil 5:1 pro Opavu, další dva góly zaznamenali ještě Chalupa a v poslední minutě se podruhé trefil Wolf.

18. kolo, středa 21. 11. 2012

HC RT TORAX Poruba

1:5 (0:3, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Hašek (Holuša) – 1. Mlýnek (Pavelek, Kocián), 8. Herman (Černý, Polok), 16. Polok (Herman), 26. Chalupa (Vítek), 60. Wolf (Vítek, Mosler). Rozhodčí: Fiala – Bojda, Mikler. Vyloučení: 6:3, navíc Prokop P. (Poruba) 10 min. OT + OK. Využití: 0:1. Diváci: 251. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Gleich – Prokop P., Hruzík, Šindelář, Zientek, Prokop L., Vychodil – Hašek, Krayzel, Vaněk – Buček, Pavlačka, Seidler – Holuša, Vrána, Sedlář

Šafránek – Tichý, Kukol, Bednárek, Galvas, Tůma, Mosler – Černý, Polok, Herman – Pavelek, Mlýnek, Kocián – Wolf, Chalupa, Vítek

Opavští vstoupili do utkání asi nejlépe, jak mohli. Již po několika vteřinách hry se radovali z úvodní trefy zápasu. Porubská obrana zcela zaspala a nechala na brankovišti dorážet hned trojici hráčů. Pavelek s Kociánem ještě úspěšní nebyli, ale Michal Mlýnek již zasunul touš za bezmocného Gleicha. Další nedůslednost domácí defenzívy přišla o sedm minut později, kdy se k dorážce pohodlně dostal Bohumil Herman a trefil se neomylně.

Slezan měl nadále více ze hry a v první třetině přidal ještě jednu branku. Tomáš Polok napoprvé trefil jen bránícího hráče, ale při dalším pokusu již byl úspěšný a jeho švihovka zapadla přesně pod horní tyč Gleichovy klece. S Porubou mohlo být ještě hůře, ale Chalupa samostatný únik nezužitkoval a Kocián ve stejné situaci napálil jen břevno. Do šaten tak za stavu 0:3 odcházeli spokojeněji hosté.

Úvod druhé třetiny byl na zajímavé šance velmi bohatý. Nejprve Vítek před Gleichem nepřetavil drtivý tlak třetí formace v další branku, následně Hermanova střela skončila na tyči, na opačné straně neprocedil touš mezi Šafránkovými betony Sedlář a nakonec se neradoval ani Mlýnek, který při úniku sice Gleicha poslal na druhou stranu, přesto se domácí gólman prezentoval výborným zákrokem a jeho tutovku zneškodnil.

Až další akce Opavy skončila gólem. Petr Chalupa měl v předbrankovém prostoru opět až příliš prostoru a nadvakrát dostal kus černé pryže za brankovou čáru. RT TORAX našel velmi rychlou odpověď. Za pouhých pětatřicet vteřin dorazil puk za ležícího Šafránka Jiří Hašek. V dalším průběhu se hra srovnala a Slezan si již nevytvářel tolik brankových příležitostí. Naopak snížit mohla Poruba, jenže to by museli Vaněk s Bučkem na brankovišti lépe mířit.

V úvodu třetí třetiny se dostal za obranu opět agilní Mlýnek, ale ani tentokrát skóre nenavýšil. Stejný hráč byl blízko o sedm minut později, kdy Gleicha již potřetí v zápase zachránila tyč. Poslední dvacetiminutovka jinak příliš hokejové krásy nenabídla a čekalo se prakticky na závěrečný hvizd. Ještě předtím měla Opava k dispozici přesilovku pět na tři a dokázala ji bleskově využít. Moslerovu střelu od modré tečoval do branky Petr Wolf.

V úplném závěru ještě netrefil prázdnou svatyni Černý, ale na výsledku 1:5 se již nic nezměnilo. Slezan tak poprvé v sezóně naplno bodoval na cizím kluzišti. Nutno říci, že zcela zaslouženě, když byl lepší ve všech herních činnostech. Své konto tak zaokrouhlil na rovných třicet bodů, což aktuálně stačí na čtvrtou příčku. Poruba zůstává nadále sedmá.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): Soupeř byl jednoznačně lepším týmem. Propadli jsme co se týče taktiky, plnění povinností na ledě, disciplíny i v pohybu. Sehráli jsme jednoznačně nejhorší utkání za dobu, co jsem u týmu.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): O výsledku rozhodla již první třetina, kdy jsme vstřelili branky a v dalším průběhu už jsme to v podstatě jen kontrolovali. Domácí hráli až příliš otevřeně a poskytli nám velké množství brankových situací. Kdyby mi někdo řekl před zápasem, že vyhrajeme 5:1, tak bych tomu nevěřil, protože Poruba je doma velmi nebezpečná. Soutěž je velice vyrovnaná a ani jsme si před utkáním neuvědomovali, že jsme venku ještě nedokázali zvítězit za tři body.