Opavská juniorka utrpěla na Slavii debakl 0:5

• pátek 03. prosince 2010
  • Daniel Bartonec, Patrik Kubečka

Svěřenci kouče Konečného neměli proti Pražanům sebemenší šanci. Ti si již v první třetině vypracovali dvoubrankový náskok, který ještě v poslední periodě navýšili dalšími třemi brankami. Nebýt opavského gólmana Trenčana, mohlo být konečné skóre daleko vyšší. Opavská jednička totiž v tomto zápase zlikvidovala hned dvě trestná střílení. Šanci na reparát mají opavští junioři již tuto sobotu, kdy se představí na ledě Sparty.

23. kolo, pátek 3. 12. 2010

HC Slavia Praha

5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 5. Hertl (Klhůfek, Barák), 13. Vogel, 41. Slavíček, 51. Moravec (Hertl), 58. Slavíček (Krejčí). Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 327. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 5:0.

Dlouhý - Barák, Cikánek, Hellar, Hertl, Hrouda, Jeník, Klhůfek, Koubek, Krejčí, Krejčík, Mavrojanidis, Moravec, Muller, Okuliar, Příhoda, Semrád, Slavíček, Vogel, Warneke, Wszolek.

Trenčan - Baďura, Dohnal, Džemla, Faksa, Koschatzký, Lichý, Mosler, Pešut, Procházka, Rypar, Seidler, Spusta, Svoboda, Trčka, Vaněk, Verlič, Vítek, Šimkovič, Žídek.

Utkání začalo velmi svižně, protože už ve 4. minutě hráli hosté z Opavy kvůli dvěma vyloučeným ve třech a nabídnutou dvojnásobnou přesilovku dokázali slávisté využít. V jejím závěru totiž ukázkovou kombinaci zakončil přesně Tomáš Hertl - 1:0. Domácí měli zápas pod kontrolou a soupeře jasně přehrávali, z čehož vyplynul také druhý gól Pražanů. Ve 13. minutě se po chybě v rozehrávce Slezanů trefil přesně Tomáš Moravec - 2:0. Třetí gól v první třetině v 17. minutě sebral z hole Wzsolka výborným zákrokem brankář Opavy Adam Trenčan.

I druhá část začala lépe pro slávisty. Za faul na Slavíčka bylo hned 10 sekund po úvodním buly nařízeno trestné střílení, ale sám faulovaný svou penaltu neproměnil. O minutu později si další dobrý zákrok připsal Trenčan, který vychytal Hellara. V následném protiútoku neproměnil obrovskou šanci Seidler a také gólman Slavie Jan Dlouhý se vyznamenal. Hosté se díky této šanci osmělili a začali více útočit. Ve 27. minutě z dobré pozice pálil opavský forward Dohnal, ale Dlouhý předvedl ukázkový semafor lapačkou, za což si vysloužil potlesk publika. Dlouhý i nadále likvidoval šance Opavy. Mezi největší patřila rozhodně přesilová hra ze 33. minuty, kdy si na brankáři Slavie postupně vylámali zuby Vítek, Pešut a Seidler. Jakub Vítek pak byl ještě jednou blízko vstřelení branky, ale v těžké pozici, kdy trefoval kotouč ze vzduchu, výtečně chytajícího Dlouhého nepřekonal. Ve druhé třetině tak branka nepadla.

Ovšem hned v úvodní minutě třetí části už se síť vlnila, a to za brankářem Opavy. Kapitán Slavie Bohumil Slavíček z téměř nulového úhlu trefil přesně horní růžek branky - 3:0. Hosté po třetí obdržené brance trochu na možnost utkání ještě zvrátit rezignovali, a když se dostali do šance, výborný Jan Dlouhý jejich pokusy bezpečně kryl. V 51. minutě se tak opět radovali slávisté, když svou druhou branku v utkání dal Tomáš Moravec - 4:0. Střeleckou nemohoucnost Opavy a skvělou formu Dlouhého potvrdil v 57. minutě Trčka, který opět nechal vyniknout brankáře Slavie. Za minutu pak na konečných 5:0 zvýšil Jan Muller a na tomto stavu nezměnilo nic ani druhé trestné střílení Slavie v zápase, které neproměnil Hellar. Slávisté tak získali tři body, Jan Dlouhý si připsal čisté konto a výrazně tak svému týmu pomohl.