Opavští junioři prohráli na nájezdy v Mladé Boleslavi

• sobota 09. října 2010
  • Daniel Bartonec, Miloš Štrojsa

Svěřecni kouče Konečného prohráli v krátkém sledu další zápas. Poté, co v pátek nestačili na Liberec, padli v sobotu také na ledě v Mladé Boleslavi. Přestože mladoboleslavští tahali po většinu hry za kratší konec, tak se nakonec radovali z vítězsví po samostatných nájezdech. Možnost na reparát mají opavští junioři již toto pondělí, kdy se představí v Jihlavě.

10. kolo, sobota 9. 10. 2010

BK Mladá Boleslav

4:3sn (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Frolík (Belay, Lenc), 30. Belay (Lenc, Hyka), 56. Hyka (Koudela, Chaloupka) - 22. Koschatzký (Kysela), 32. Vítek (Vitásek), 49. Džemla (Slanina). Rozhodčí: Pavlovič - Bejček, Kopal. Vyloučení: 5:4 navíc Šimkovič (OPA) trest na 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 66.

Will - Poláček, Anděl, Vrba Lukáš, Mozík, Soukup, Vrba Filip, Protivný, Martínek - Frolík, Belay, Hyka, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Jankovský, Rys, Matějček, Koudela, Lenc

Trenčan - Faksa, Kysela, Rypar, Vitásek, Spusta, Mosler, Žídek, Jelen - Svoboda, Trčka, Vaněk, Vítek, Šimkovič, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Slanina, Seidler

Utkání mělo v porovnání s pátečním zápasem vlažnější úvod, což mohlo být způsobeno malou časovou prodlevou mezi oběma duely. Více iniciativy do útočení vložili hosté, jejichž zahajovací pokusy však nebyly příliš nebezpečné. Když už se dostali do výraznější příležitosti, Filip Vrba jim včasným skluzem snahu o přihrávku před prázdnou bránu překazil. Poté se dostali ke střelám i domácí, ale Jankovský ani Mozík hostujícího gólmana nevyděsili.

Větší míru vzrušení přinesla až patnáctá minuta, kdy byl za vražení vyloučen na pět minut plus do konce utkání opavský Šimkovič. Domácím se tak naskytla ideální příležitost ke vstřelení úvodní branky. Kromě několika pokusů ze střední vzdálenosti však bránu hostí neohrozili a první dějství tak svého vítěze nemělo.

Ve druhé třetině se začal hrát hokej a padaly i branky. Nejprve se v přesilové hře prosadil Adam Koschatzký a poslal svůj tým do vedení. Mladoboleslavští odpověděli stejnou mincí, vzápětí totiž Belay s Lencem v přesilovce vyšachovali domácí obranu a Jakub Frolík bez velkých potíží zasunul kotouč do poloodkryté klece. Domácím se hra v početní výhodě evidentně zalíbila, jak jinak lze vysvětlit vedoucí gól Martina Belaye, který byl dosažen taktéž při nestandardním počtu hráčů na ledě.

Vedení domácí hokejisty nabudilo a hostující brankáři neměli chvíli klidu. Nejprve Lenc minul prázdnou branku a poté se zapotil i náhradní gólman Opavy, když ho jen těsně minul puk vystřelený z hrací plochy na hostující střídačku. Vzápětí se ozvalo zvonění, které neznamenalo konec třetiny, ale kontakt touše s brankovou konstrukcí. Od té se puk odrazil do sítě za Willem a z vyrovnání se radoval Jakub Vítek.

Třetí dějství zahájil odvážným průnikem domácí Jankovský, v pádu však přesněji zakončit nedokázal. Následně Slanina s Žemlou prověřili Willa, který se překvapit nenechal. Což však neplatilo o 49. minutě, kdy se puk nějakým záhadným způsobem dostal až za brankovou čáru. Gól byl připsán Patriku Džemlovi, děkovat však za něj musel především domácí obraně v čele s jindy velice jistým a spolehlivým Willem. Svoji reputaci si vylepšil o chvíli později zlikvidováním Džemlovi šance.

Boleslav se s nepříznivým stavem nehodlala smířit a nakonec se dočkala vyrovnávacího gólu. Tomáš Hyka i s trochou štěstí prostřelil Trenčana a zápas spěl do prodloužení. S tím se nabuzený Hyka nehodlal smířit a po jeho individuálním průniku a následném faulu se diváci dožadovali trestného střílení. Rozhodčí však jejich tužby nevyslyšel a vyloučení na dvě minuty pro hostujícího hráče shledal jako adekvátní trest.

V závěru třetí třetiny už gól nepadl a Boleslavští si do prodloužení přinesli krátkou přesilovku. Tu mohl hned zkraje využít Lukáš Vrba, jehož umístěnou střelu zneutralizoval spektakulárním zákrokem Trenčan. Další výhodu přesilové hry už domácí ve vítěznou branku nepřetavili a utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich se v mnohem lepším světle představili domácí - Belay vyškolil Trenčana mazáckou kličkou, Lenc se prosadil umístěnou střelou a protože Opavany vychytal Will, mohli si domácí po zápase odškrtnout další fajfku v kolonce výher.