Opavští mladíci proti Slavii neuspěli

Zápas15.10.2010 | Jan Šimek
Juniorka opavského Slezanu nestačila v 11. kole extraligy na pražskou Slavii. Po výborné první třetině domácí hokejisté nad velkým favoritem vedli 1:0, postupně se však začala kvalita sešívaných projevovat a hosté si vypracovali tříbrankový náskok. Ten sice dokázala Opava zmírnit, ale poslední slovo měli opět hostující Pražané, kteří upravili na konečných 5:2. Do Prahy si tak ze Slezska odvážejí všechny body.
11.kolo, pátek 15.10.2010
2:5(1:0, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 8. Faksa (Seidler, Verlič), 58. Otipka (Vitásek) - 33. Slavíček (Krejčík), 39. Slavíček, 44. Hertl (Krejčík), 46. Müller (Hellar), 59. Klhůfek (Šteiner, Poletín). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 192. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.
HC Slezan Opava: Trenčan - Faksa, Svoboda, Kysela, Rýpar, Vitásek, Spusta, Žídek - Vaněk, Procházka, Vítek, Šimkovič, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Slanina, Seidler, Jelen
HC Slavia Praha: Meravý - Jaškin, Šteiner, Okuliar, Suchánek, Warneke, Semrád, Krejčík - Poletín, Hrouda, Müller, Hertl, Hellar, Kejdana, Mavrojanidis, Slavíček, Koubek, Wszolek, Vogel, Klhůfek

Komentář k zápasu

Divákům přítomným na zimním stadionu v Opavě dnešní zápas juniorů určitě vylepšil náladu. Padlo totiž hodně branek a hrál se fyzicky velmi náročný hokej, který se musel líbit. Utkání začali lépe domácí hráči, ale postupem času přebrala otěže zápasu Slavia, jenž si také připsala vítězství v tomto střetnutí.

Jak bylo výše zmíněno, do zápasu lépe vstoupila Opava. Po několika minutách oťukávání se do první vážnější šance dostal domácí kapitán Vítek. Jeho střelu ale ekvilibristickým způsobem zneškodnil Meravý, nutno však říci, že s notnou dávkou štěstí. Herní tempo se přímo úměrně s přibývajícím časem stupňovalo a hrálo se nahoru – dolů. Ze Slavie to byl Müller, jenž poprvé vážněji ohrozil Trenčana. Branku domácích však z mezikruží trestuhodně minul. První gól tak padl až v 18. minutě a vstřelil jej opavský Slezan. Seidler našel volného Faksu, který zamířil přesně k tyči, a otevřel skóre duelu.

Po první přestávce se do veliké šance dostal domácí Baďura, jenže gólovou radost mu překazila pravá tyčka slávistické branky. Od této chvíle však měli hosté od Opavy na chvíli klid. Sešívaní začali domácí celek hodně tlačit, a na dlouhé minuty zamkli opavské mladíky do vlastního pásma. Bylo jasné, že tenhle nápor nemůže Slezan dlouho vydržet. S prvním varováním přišel hostující Suchánek, jenž však z dorážky netrefil poloprázdnou klec Opavy.

Pražany to ale mrzet nemuselo. Okamžik nato totiž vyrovnával Slavíček, který nedal domácímu brankáři šanci. Ve 36. minutě se ale právě domácí Trenčan vyznamenal proti střele Krejčíka, kterou efektně vyrazil levým betonem. O chvíli později musel znova hasit požár v opavské obraně. Tentokráte po střele Příhody. Minutu před koncem druhé části ale slávisté strhli vedení na svou stranu. Mezi domácími obránci schoval svou střelu Slavíček, a Trenčan tak kapituloval podruhé.

Třetí třetinu opět ovládli sešívaní. Na začátku této tercie vstřelili dva slepené góly a prakticky tak rozhodli o výsledku utkání. První úder Slezanu uštědřil Hertl, jenž se tak dlouho oháněl holí až z pod Trenčana vyhrabal černou pryž a zasunul ji za brankovou čáru – 1:3. Tvrdý direkt pak přidal Müller. Ten propasíroval kotouč škvírou mezi betony Trenčana a díky němu držela Slavia tříbrankový náskok.

V 55. minutě se ještě v dobré pozici ocitl domácí Vítek, pálil však vedle. Chvíli poté už se Opava radovala, a to když puk usměrnil za záda Meravého Otipka. Radost však dlouho netrvala, jelikož hosté ihned zareagovali. Klhůfek se po precizní příhře od Šteinera ocitl v takové pozici, ze které by byl hřích nedat branku, a upravil tak na konečných 2:5.

Hosté si tak do Prahy odvážejí zasloužené vítězství a všechny tři body. Slavia si tak upevnila první místo v tabulce. Naopak Slezan klesá na příčku šestnáctou.

Ohlasy trenérů

Kamil Glabazňa (asistent trenéra HC Slezan Opava):

Ono je těžké proti takovému soupeři, jako je Slavia, vydržet celých šedesát minut hrát jako první třetinu. My jsme zhruba od půlky zápasu přestali hrát a nabídli soupeři prostor, který hosté dokázali dostatečně využít a otočili vývoj zápasu. Od té doby pak byla Slavia na ledě mnohem lepší. Kluci si ale přesto zaslouží za dnešní první dvacetiminutovku velkou pochvalu.

Josef Beránek (asistent trenéra HC Slavia Praha):

První třetinu jsme nehráli dobře, ale ve druhé už jsme se zlepšili, dali jsme dva góly, což si myslím, že dnes rozhodlo. Od té doby už jsme měli zápas pod kontrolou.


Aktuálně na webu