Opavští mladíci vyválčili vítězství nad Rebelem

• pondělí 13. prosince 2010
  • Jan Šimek, Eva Streichsbierová

Junioři opavského Slezanu po třech venkovních porážkách zajížděli na led havlíčkobrodského Rebelu. A i když na začátku druhého dějství prohrávali již o dvě branky, dokázali svěřenci Kamila Konečného zmobilizovat své síly a nepříznivý vývoj zápasu otočili. Z Kotliny tak putují do slezského města tři body za vítězství 3:2, ke kterému výrazně přispěl Pavel Baďura, jenž v utkání vstřelil dvě branky.

38. kolo, pondělí 13. 12. 2010

BK Havlíčkův Brod

2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Hadrava (J. Milfait, Šíma), 21. J. Milfait (Varga) - 28. Baďura (Vítek), 50. Baďura (Dohnal), 55. Seidler (Džemla). Rozhodčí: R. Polák - V. Guth, D. Rittich. Průběh utkání: 2:0, 2:3.

Krch - Pecen, Richter, Bancíř, Ambrož, Šíma, Vác. Němec, Musil, Novotný - Kozlík, Honza, M. Novák, Wasserbauer, Varga, Blažek, Szilva, Ondráček, Zdražil, Havel, Milfait, Hadrava.

Trenčan - Faksa, Lichý, Dohnal, Žídek, Svoboda, Trčka, Vaněk, Rypar, Procházka, Vitásek, Spusta, Vítek, Mosler, Šimkovič, Otipka, Baďura, Džemla, Koschatzký, Seidler.

Úvod zápasu se mladým Rebelům příliš nepovedl, ale postupem času dostávala jejich hra podstatně příznivější tvář. „Zhruba od 4. minuty začali kluci předvádět to, co jsme po nich chtěli,“ hlásil hlavní trenér brodských juniorů Tomáš Mariška. „Bohužel jim to ale dlouho nevydrželo,“ dodal smutně.

Přesto v 21. minutě vedli domácí už 2:0 a zdálo se, že by tentokrát mohl mít pro ně konečný výsledek vítěznou podobu. Jenže... „Největším problémem tohohle týmu je jednoznačně psychika,“ povzdechl si šéf brodské střídačky. „Zase jsme zápas ztratili kvůli individuálním chybám. Přitom za stavu 2:1 jsme dvakrát netrefili odkrytou bránu,“ zlobil se.

Zlom přišel deset minut před koncem, kdy nejprve hosté srovnali na 2:2 a v 55. minutě překlopili výsledek na svoji stranu. „Někteří naši hráči prostě neplní věci, které si řekneme. Proto u nás Opava vyhrála,“ rozčiloval se Mariška.

Porážka se Slezanem byla pro mladé havlíčkobrodské hokejisty už dvanáctou v pořadí! „A tahle nás může mrzet dvojnásob, protože se vlastně hrálo o šest bodů,“ smutnil trenér Brodu „V závěru jsme pak zkusili power-play, měli jsme ještě asi dvě nebo tři šance, jenže gól už z toho nebyl.“