Opavští neudrželi vedení a podlehli Porubě

• čtvrtek 25. srpna 2016
  • Redakce, René Chyla

Opavští hokejisté absolvovali druhý zápas v posledních třech dnech. Tentokrát na svém ledě hostili Porubu, kterou předtím na jejím ledě porazili fotbalově 2:1. Opava začala dobře a vedla po trefě Fišery, hostující výběr ale třemi góly skóre otočil a oplatil Slezanu nedávnou porážku.

přát., čtvrtek 25. 8. 2016

1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

HC RT TORAX Poruba

Branky a nahrávky: 19. Fišera (Vítek, Polok) – 36. Jáchym, 50. Tomčák (Kilnar), 60. Kilnar. Rozhodčí: Klapetek – L. Janda, Hlavatý. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 204. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

Wanecki– D. Slavík, Šindelář, T. Černý, Fišera, Mosler, Vrabel – Wolf, Polok, Vítek – Grygar, Chalupa, Selingr – Herman, Pavelek, Rousek – Beneš, Chomič, Trčka – Štindl.

Pútec – Baca, Rudl, M. Slavík, Puškár, Kropka, Adamík – Bail, Kilnar, Ballner, Slováček, Sedlář, Gelnar, Jáchym, Vaněk, Smrčka, Hudeček, Kafka, Blahuta, Tomčák.

Porubští mohli jít už zkraje úvodní dvacetiminutovky do vedení. Aleš Kilnar ale ve čtvrté minutě trefil z mezikruží pouze tyč. To byla také jediná velká příležitost hostů za celou první třetinu, jelikož ani přečíslení dva na jednoho gólem neskončilo, jelikož hráč s číslem šestnáct na zádech vzal vše na svou hruď a opavského Waneckiho tak nemohl vůbec překvapit. Do porubské svatyně se naopak poprvé podíval Petr Pútec, který od prvních minut nepůsobil vůbec jistým dojmem. Jakub Vítek tak v devatenácté minutě našel krátce po skončení přesilové hry před brankovištěm volného Jana Fišeru, který překonal Pútce mezi betony – 1:0.

Blízko k vyrovnání měl David Ballner, kterému jen stačilo přehodit po přihrávce od Marka Baila Michala Waneckiho, porubský útočník však bekhendem zamířil příliš vysoko nad břevno. Srovnáno bylo až ve 36. minutě, kdy RT TORAX využil svou přesilovou hru. Tomáš Jáchym nahazoval kotouč zpoza Waneckiho svatyně a kotouč se odrazil od brusle Jana Fišery přímo mezi gólmanovy betony – 1:1. Otočit skóre mohl pár vteřin před druhou sirénou Tomáš Jáchym, toho ale ve vyložené pozici vychytal skvělý Wanecki.

Porubští skóre otočili až v padesáté minutě utkání. Aleš Kilnar vyslal do úniku Jozefa Tomčáka, který dělovkou zamířil přímo pod víko – 1:2. Opava mohla srovnat o dvě minuty později, kdy Jakub Vítek našel z ostrého úhlu na hranici levého kruhu Tomáše Poloka. Proti jeho pumelici ale porubský Pútec skvěle vystavil své pravé rameno. Navýšit porubské vedení tak mohl na druhé straně Ondřej Slováček, proti třetímu gólu Poruby ale byla Waneckiho vyrážečka. V závěrečném power-play se pak slova ujal Aleš Kilnar a nekompromisně poslal kotouč do odkryté svatyně – 1:3.

Pavel Hulva (trenér HK Opava): „Opravdu těžko se něco říká k zápasu, který prohrajeme na domácím ledě, navíc s naším rivalem. Je pravda, že nám to chtěli vrátit, když my jsme zase vyhráli u nich. Vepředu jsme ale vůbec nekousali, jeden gól je opravdu velmi málo a je fakt, že za stavu 1:0 jsme měli velkou tutovku, kterou jsme bohužel neproměnili, ale doma musíme těch vyložených šancí mít o hodně více. V tomto zápase jsme selhali v útočné činnosti, v té obranné až tak ne. Sice u druhého gólu mě mrzí, že jsme udělali chybu, kdy jsme si nepokryli hráče, ale power-play už je vabank. Celkově si ale myslím, že to nebyl z naší strany až tak špatný zápas.“

Roman Kotala (trenér HC RT TORAX Poruba 2011): „Dle mého názoru jsme odehráli vyrovnané utkání, i když se hrálo na velmi těžkém ledě, což nebylo dobré pro kombinaci. V prvních dvou třetinách jsme byli o něco lepší a v té třetí rozhodla naše druhá branka a také to, že jsme ubránili přesilovky domácího výběru. I když jsme nehráli v plné sestavě, tak si myslím, že jsme byli lepším týmem.“