Opavští prodloužili sérii zápasu bez prohry

• neděle 20. ledna 2008
  • Vladimír Müller, Filip Lefenda

V dalším kole nadstavbové části 2. ligy přivítali hokejisté Slezanu celek Kroměříže. Domácí chtěli potvrdit stoupající formu a od začátku zápasu se jim to dařilo. Od začátku kontrolovali průběh utkání a soupeře do ničeho nepustili. Skóre se zastavilo na konečných 6:1. Opava se tak dostala před Orlovou na 8. místo tabulky.

26. kolo, neděle 20. 1. 2008

6:1 (2:0, 4:1,0:0)

HK Kroměříž

Branky: 2. Kocián (Podešva), 12. Měkýš (Kovalovský), 22. Měch (Suchánek, Tichý), 31. Grofek (Kocián, Kovalovský), 36. Černý (Kukol), 36. Polok (Suchý ) - 34. Vaněček (Rak). Vyloučení: 9:10. Využití: 2:0. Diváci: 270.

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Podešva, Měkýš - Suchánek, Měch, Černý - Suchý, Polok, Tůma - Kocián, Grofek, Kovalovský - Chalupa, Kříž, Herman

Sedlář (36. Karola) - Šik, Šimek, Hrad, Švajda, Bahula - Marek, Novák, Peterka, Rak, Vybíral, Vaněček, Murín, Klabačka, Ševčík

Oproti minulým zápasům se Opavanům vydařil vstup do utkání. Jednička svítila na ukazateli skóre už ve 2. minutě, kdy Podešva nahrál z rohu kluziště před bránu Kociánovi a ten se přesnou střelou nemýlil. I po vstřeleném gólu udávali Slezané nadále tempo hry a svého soupeře pouštěli pouze do ojedinělých akcí, které navíc postrádaly nebezpečí. Tlak Slezanu se tudíž musel projevit a stalo se tak ve 12. minutě. V přesilovce našel Kovalovský Měkýše a ten zvýšil na 2:0. Poté následovala pasáž vylučování, která ale zásadná vliv na průběh zápasu neměla až na ten fakt, že kroměřížský Bahula dostal osobní trest do konce utkání. V 18. minutě mohla Opava vést již o tři branky. Nejprve Měch orazítkoval tyč, následně Suchánek netrefil odkrytou klec. Oba borci si to ale vynahradili o něco později.

Stejně jako v úvodu utkání, i na začátku druhé třetiny se podařilo Opavě vstřelit rychlou branku. Ve 22. minutě to byla právě zmiňovaná dvojka Měch – Suchánek. Druhý jmenovaný hráč našel před branou volného Měcha, který trefil odkrytý prostor Sedlářovy svatyně. O dvě minuty později se protáhl také Iláš, když musel zasáhnout proti dalekonosné střele Švajdy a následně také Šimka. Ve 28. minutě se naskytla další velká příležitost Slezanu, touš na brankové čáře ale zachránil hostující obránce. O chvíli později se do samostatného úniku dostal hráč Kroměříže Vaněček, ale finální klička před Ilášem mu nevyšla. Na druhé straně byl až nad míru zaměstnán gólman Sedlář. Nutno poznamenat, že předváděl vynikající zákroky. Až v 31. minutě propustil za svá záda střelu Grofka, kterému zpoza branky nahrával Kocián. Kroměříži se za tři minuty podařilo snížit. Střelu Raka vyrazil Iláš před sebe, kde číhal také hostující Vaníček a upravil na 4:1. O několik málo okamžiků poté byl za hákování vyloučen kroměřížský Šimek a Opava hrála přesilovku. Tu využila ke vstřelení páté branky, o kterou se zasloužil především její střelec Lukáš Černý, který svou kanonádou propálil vše, co mu stálo v cestě. V 36. minutě padl ještě jeden gól. Rozjetý Slezan se trefil pošesté. V situaci dva na jednoho našel Suchý hůl Poloka, který našel skulinku mezi betony nešťastného brankáře Sedláře, kterého tato trefa definitivně vyhnala z brány. Mezi tyče se postavil náhradník Karola, ve druhém dějství však již větší práci neměl.

V poslední dvacetiminutovce se toho na ledě příliš zajímavého neudálo. Tempo postupně opadalo. Ve 42. minutě jeli Polok se Suchým sami na Karolu, druhý hráč však bránu minul. Ve 44. minutě se napřáhl mladík Herman, i jeho pokus kryl betony Karola. V 56. minutě se brankář hostů opět vyznamenal, když zlikvidoval střelu, která vznikla po spolupráci Černého s Kukolem. To bylo ze třetí třetiny vše. Zápas tak opticky nejvíce ovlivnila druhá třetina, ovšem pro domácí byl určitě důležitý ten fakt, že se jim dnes podařilo vsítit rychlý gól a dostat se do jisté psychické pohody. Svým vítězstvím si Slezan značně přilepšil také v tabulce, když předskočil Orlovou, která prohrála v Uničově vysoko 7:2 a pohybuje se v současnosti na osmém místě, které v tuto chvíli zajišťuje play-off.

Viktor Hlobil (Kroměříž): Dnes jsme hráli špatně a domácím jsme nestačili už od začátku, Opava nás přehrávala ve všech směrech. Kvůli nemocem a zranění jsme měli úzký kádr, ale nedokázali jsme skórovat ani ve dvojnásobných přesilovkách. Playoff nám asi už unikne, musíme se soustředit na záchranu.

Karel Suchánek (Opava): S dnešním zápasem sjem spokojen, hráli jsme na čtyři útoky a byli jsme od začátku jasně lepší, hráči hráli agresivně a vytvářeli si šance. Jedinou výtku bych měl k tomu, že za vysokého vedení se už snažili akce neustále vylepšovat na úkor střelby.