Opavští v Polsku uspěli, porazili Osvětim 5:2

• středa 19. srpna 2009
  • Michal Berg

David Kovalovský se ve svém prvním přípravném zápase představil ve výborném světle a dvěma brankami načal gólový účet úterního zápasu. Domácí byli po dvě třetiny horším týmem, ale v rozmezí jedné minuty dokázali snížit z 0:3 na 2:3 a zdramatizovat zápas. Opava ale dvěma brankami v závěru potvrdila své vítězství. Hned dvě branky vstřelil Slezan v oslabení. Další přípravný zápas jej čeká ve čtvrtek v Orlové.

6. kolo, úterý 18. 8. 2009

TH Unia Osvětim

2:5 (0:1, 0:2, 2:2)

Branky: 47. Stachura (Klisiak), 48. Wojtarowicz (Buček, Cinalski) - 8. Kovalovský, 26. Kovalovský (Glabazňa, Schreier), 33. Měkýš (Měch, Dohnal), 59. Tůma (Polok), 60. Černý (Tichý). Rozhodčí: Kobielusz – Pilarski, Bucki. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. Oslabení: 0:2.

Stańczyk (Szydłowski) - Gallo, Kowalówka, Cinalski, Połącarz, Piotrowski, Krzemień, Urbańczyk - Wojtarowicz, Stachura, Modrzejewski - Klisiak, Badžo, Buček – Adamus, Szewczyk, Twardy - Sękowski, Bibrzycki, Przystał.

Iláš (Trenčan) - Měkýš, Tichý, Dohnal, Kukol, Schreier - Grofek, Měch, Černý - Glabazňa, Chalupa, Kovalovský - Suchánek, Polok, Tůma - Herman, Kříž, Tošenovjan

Zápas měl pikantní nádech pro oba trenéry - na lavičce polského nováčka nejvyšší soutěže se představil bývalý kouč Opavy Josed Doboš, naopak Karel Suchánek je v Osvětimi znám jako ten, kdo tým třikrát přivedl k mistrovskému titulu mezi lety 2002 a 2004.

Opavští na svého soupeře vlétli a v osmé sminutě šli do vedení, když individuální akci zakončil David Kovalovský, přesnou střelou mezi betony překonal brankáře Stanczyka. Ze strany domácích se dobře prezentovala nová posila Marek Badžo, který v Česku hrál v dresu porubského klubu, s jeho pokusem si ale jeho bývalý spoluhráč Iláš poradil, stejně tak s následnou šancí Stachury.

I ve druhé třetině opavští hráči na ledě dominovali, naopak domácí měli problémy s rozehrávkou a chyběla jim jistota, opavská obrana navíc pracovala velmi dobře. Ve 26. minutě přidal střelou zápěstím druhý gól Kovalovský a domácí zmar dokončil brankou v oslabení Ondřej Měkýš.

Teprve ve třetí části se domácí probudili a jejich hra přinesla ovoce. Nejprve Buček neproměnil samostatný nájezd, pak ale v rozmezí 49 vteřin Stachura pěkným blafákem a po něm Wojtarowicz snížili na 2:3. Další branku už ale David Iláš nepustil, naopak Radek Tůma v předposlední minutě a Lukáš Černý v poslední minutě (do prázdné branky) upravili skóre na konečných 2:5.

Josef Doboš (Unia Osvětim): "V prvních dvou třetinách to z naší strany nevypadalo nejlépe. opava hrála dobře s pukem a byla to pro nás dobrá zkouška. SOupeř nám ukázal, na čem ještě musíme zapracovat.

Karel Suchánek (Opava): "Vítězství je pro nás cenné, když uvážíme, že oproti soupeři máme blíž spíše k amatérskému týmu, protože hráči chodí do práce a trénují po večerech."