Opavští válí! Složili Kopřivnici a vyhráli počtvrté v řadě

• středa 11. ledna 2017

Opavští hokejisté chytají formu jako hrom. Nyní to pocítila také Kopřivnice. Ta ve Slezsku po trefě Grygara prohrávala, dokázala sice srovnat, ale domácí pak díky trefám Chalupy s Polokem odskočili do dvoubrankového trháku. Hosté v závěru vstřelili kontaktní gól, ale Chalupa svým druhým zásahem upravil skóre na 4:2 pro Slezan. Ten v novém roce neztratil ještě ani bod, vyhrál počtvrté za sebou a čtvrtý Šumperk má na dostřel.

32. kolo, středa 11. 1. 2017

4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 3. Grygar (Vítek, P. Chalupa), 22. P. Chalupa (Grygar, Holík), 49. Polok (Holík, Selingr), 60. P. Chalupa (Selingr, Wanecki) – 18. Pěnčík (Čintala), 60. Ollender (Tomášek, Kowalczyk). Rozhodčí: Veselý – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 9:7, navíc Teper a Poruba (oba Kopřivnice) 10 minut. Využití: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Wanecki – Galvas, T. Černý, Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, P. Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, L. Černý, Štindl, Rousek, Fedor.

Unzeitig – Krutil, Teper, Čintala, Marek, O. Chalupa, Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík, Hrubý, Tomášek, Pargáč, Mach, Ollender, Červenka.

Opava se do vedení dostala ve 13. minutě zásluhou Petra Grygara, kterému se povedlo zakončit do prázdné soupeřovy klece. Na Grygarův gól ale ještě do konce první třetiny našli hosté odpověď. Marku Pěnčíkovi se podařilo z kruhu šikovně trefit domácí kasu a bylo vyrovnáno. Na první pauzu se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Právě po krátké pauze se povedlo Petru Chalupovi poslat kotouč přesně kolem tyče kopřivnické brány a Opava se opět mohla ujmout vedení. Těsný náskok si poté domácí pojistili díky Tomáši Polokovi, který zakončil přímo pod víko.

Několik sekund před koncem snížil Samuel Ollender, jenž svou šikovností dostal kotouč za záda Waneckeho. Následně si Kopřivnice vyžádala oddechový čas, po kterém nechala gólmana na střídačce a bojovala v šesti mužích s nestřeženou kasou. Toho pohotově využil Petr Chalupa, pláchl kopřivnické obraně a připsal si druhý gól ve středečním utkání.

Pavel Hulva (HK Opava): Kopřivnice je pro nás soupeř, který nehraje moc příjemný hokej. Máme raději týmy, které hrají více dopředu a podobně. Kopřivnice je právě naopak jedním z týmů, kteří hrají dozadu a velmi tvrdě, ale přesto myslím, že jsme se s tím dobře popasovali. První třetina podle mě byla celkem špatná, když jsme vedli 1:0, dostali jsme špatný gól na 1:1, ale myslím, že pak jsme to zvedli, dostali jsme se opět do vedení a to nám pomohlo. Povedlo se nám ubránit oslabení tři na pět, což bylo skvělé a myslím, že to také rozhodlo. Výbornž výkon podal Michal Wanecki a zodpovědný výkon podalo celé mužstvo, takže jsem velmi spokojen.