Opavští vyhráli potřetí v řadě, Pelhřimov smetli šesti góly

• sobota 19. ledna 2019

Opavští hokejisté se vezou na vítězné vlně. Poté, co si Slezan poradil s Českými Budějovicemi a Kopřivnicí, uspěl také na ledě Pelhřimova. Po první bezbrankové třetině opavský tým třikrát udeřil, pak sice snížili domácí, ale Slezané měli utkání pevně v rukou a nakonec vyhráli 6:1. Dvěma góly se blýskl Petr Wolf.

33. kolo, sobota 19. 1. 2019

HC Spartak Pelhřimov

1:6 (0:0, 1:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 38. Kaminski (Kohút, D. Adam) – 22. Wolf (Šindelář, Herman), 24. Krejčí (Zelenkov, Spratek), 37. Herman (Krejčí, Šindelář), 41. Zelenkov (Krejčí, Jaroš), 49. Peterka (Hendrych), 60. Wolf (Krejčí, Herman). Rozhodčí: Antonín – Křivohlavý, Klouda. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 140. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.

Urban – Kříž, Kažimír, Port, R. Adam, D. Kasalý – D. Adam, Kaminski, Kopic, Kohút, Votápek, F. Kasalý, Piš, Hladoník, Kosnar, Kuluris.

Daňa – Fědor, Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Štindl, Vilinskij – Jaroš, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf, Peterka, Černý, Malina, Hendrych.

První dvacetiminutovka sice branku nenabídla, ale hned zkraje druhé třetiny poslal opavského favorita do vedení Wolf. Krátce nato se navíc trefil i Krejčí a Slezané získali na hokejky potřebný klid.

V závěru druhé části skóroval i Herman a zdálo se, že Opavě nebude stát nic v cestě za třemi body. Vzápětí ovšem snížil domácí Kaminski a šlo se do kabin.

Kdo čekal nápor Ledních Medvědů, spletl se. Hned na startu třetí třetiny, konkrétně po 48 sekundách, totiž pálil přesně Zelenkov a Opava měla tříbrankový náskok zpátky v kapse. Závěr utkání už kontrolovala a zásluhou Peterky s Wolfem přidala další dvě trefy.

Po vítězství 6:1 je tak Slezan zase o krok blíž vysněnému play-off. Opavští vyhráli ve třech posledních duelech za sebou, v sobotu 26. ledna je čeká domácí bitva s Pískem.

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Výkon nebyl zdaleka takový, jaký bychom si představovali, ale nakonec jsme utkání s přehledem zvládli a zaslouženě si odvážíme povinné tři body. Teď je potřeba se poctivě připravit na domácí sobotní zápas s Pískem.“