Opavští zabrali a po třech prohrách vynulovali Techniku

• čtvrtek 17. listopadu 2016
  • Redakce | FOTO: Tomáš Paulík

Opavští hokejisté zastavili sérii tří porážek v řadě a potřetí v sezoně si poradili s Technikou Brno. Slezané dorazili na brněnský led v okleštěné sestavě, přesto šli brzy do vedení díky trefě Vítka. Ve zbývajících dvou třetinách přidala Opava další tři zásahy a porazila Techniku v poměru 4:0. Brankář Dušan Šafránek vychytal čisté konto.

19. kolo, čtvrtek 17. 11. 2016

Technika Hockey Brno

0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 2. Vítek (Grygar), 38. Rousek (Pavelek), 43. Wolf (Pavelek, Šindelář), 51. Grygar (Vítek, Chalupa). Rozhodčí: Slavka – Linhart, Kleprlík. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:4.

Novák – Kaluža, Vlček, Fišera, Šidák, Odehnal, Cívka, Štancl, Švejda – Bustin, Stehlík, Švaňhal – P. Brzobohatý, M. Brzobohatý, Čtvrtníček – Nováček, Benýšek, Medek – Florek, Grünwald, Buhaj.

Šafránek – Galvas, Tůma, Šindelář, Slavík, T. Černý, Pavelek – Wolf, Polok, L. Černý – Grygar, Chalupa, Vítek – Štindl, Rousek, Herman.

Technice se nepovedl start do utkání, již po sedmasedmdesáti vteřinách prohrávala 1:0. Hosté rozebrali domácí defenzívu a Jakub Vítek neměl problém s posláním kotouče do sítě. Ve čtvrté minutě mohl srovnat Kaluža, ale jeho rána mířila až příliš nad. Velkou šanci si připsal Tomáš Buhaj, když vystihl rozehrávku Opavy, Šafránek byl však připraven. V druhé polovině první třetiny si zahráli hosté přesilovou hru, ale Novák šancím hostujícího celku odolal.

Druhá třetina začala tlakem Techniky. V páté minutě byl vyloučen Slavík a Technika měla k dispozici druhou přesilovku v utkání. V té mohl srovnat Vlastimil Odehnal, ale jeho plácnutí do puku zastavil na brankové čáře jeden z hostujících hráčů. O chvíli později se nechal vyloučit Pavelek a Sovy hrály krátkou přesilovku pěti proti třem. Velkou šanci měl v již zmíněné přesilovce Čtvrtníček, ale jeho teč minula klec Opavy.

Emoce gradovaly a přibylo i vyloučených. Za vzájemnou potyčku byl vyloučen Benýšek se Štindlem. Krátce před koncem prostřední části navýšila Opava svůj náskok. Pavelek dokázal využít propadu domácí defenzívy a našel na kruhu volného Tomáše Rouska, jehož střela zamířila za bezmocného brankáře Techniky. V úplném závěru trefil tyč hostující Chalupa. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2.

Chvíli po začátku třetí periody musel za katr Odehnal a toho dokázala Opava využít. Pavelek našel u pravé tyčky Petra Wolfa, jenž překonal Nováka potřetí. Snížit za Techniku mohl při situaci čtyř proti čtyřem Ondřej Švaňhal, ale jeho nebezpečná střela šla jen těsně nad branku. Poslední hřebíček do rakve vysokoškoláků zatloukl Petr Grygar, který po pase od Vítka využil nepozornosti domácí obrany a Technika tak dostala i čtvrtou branku po hezké kombinaci. Na obrat se již vysokoškoláci nezmohli, Opava si odvezla tři body a ukončila sérii porážek.

Roman Kaňkovský (trenér Techniky Brno): „S Opavou máme delší dobu nepříjemnou bilanci a nehraje se nám s ní dobře. Utkání jsme začali velice špatně, dostali jsme gól do prázdné branky, udělali tři chyby za sebou a hráči nechodili před gólmana. Nedokázali jsme využít přesilovky, díky kterým jsme se mohli dostat do zápasu. Soupeř si poté náskok ve třetí třetině pohlídal a my neměli moc šancí, abychom tento zápas zvrátili.“

Pavel Hulva (trenér HK Opava): „Měli jsme za sebou šňůru špatných výsledků v zápasech, kdy jsme ale nehráli úplně špatně. Jsme rádi, že jsme ji nyní protrhli. Podobně jako v prvním kole jsme dali hned zkraje utkání gól. Celou třetinu jsme pak kontrolovali hru. Ve druhé části jsme po sérii oslabení, která jsme horko těžko ubránili, zvýšili na 2:0 a tím jsme domácí trochu srazili. Na začátku třetí třetiny jsme v přesilovce přidali další branku a zápas kontrolovali až do konce. Výsledek 4:0 je parádní. Celé mužstvo hrálo zodpovědně, jsem spokojen. Výborný výkon předvedl brankář Dušan Šafránek.“