Opavští zlomili Kopřivnici, výhru Slezanu trefil Wolf

• středa 14. listopadu 2018

Hokejisté Slezanu poprvé v sezóně vyzráli na Kopřivnici a po tuhém boji zvítězili díky trefám Chujace a Wolfa 2:1. Do tabulky si tak Opava připisuje důležité tři body a posouvá se místo Hodonína na pátou příčku.

17. kolo, středa 14. 11. 2018

2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

HC TATRA Kopřivnice

Branky a nahrávky: 6. Chujac (Wolf, Herman), 48. Wolf (Hendrych, Herman) – 35. Bail (Gebauer). Rozhodčí: Cabák – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Wanecki – Fědor, Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Zelenkov, Bjurkland, Štindl, Kadula, Wolf, Hartmann, Peterka, Malina, Hendrych

Hromada – Stříž, Imrich, Ficek, Zuzaník, Bail, Marek, Fojtík – Hrubý, Korec, Mach Jakub, Mach Matěj, Červenka, Gebauer, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík.

Do zápasu skoupého na góly a vyložené šance vstoupil lépe Slezan. Wolf si v šesté minutě sjel od mantinelu do středu hřiště a po jeho nahrávce vymetl levý růžek Hromadovy klece Chujac – 1:0. Tentýž hráč se v první periodě mohl prosadit ještě jednou, jeho přesilovkovou pumelici však zastavilo břevno.

V půlce druhé třetiny o sobě poprvé v zápase dali výrazněji vědět hosté. Adam Kofroň se dokázal protlačit domácí obranou, Waneckého už ale z velké blízky překonat nedokázal. O čtyři minuty později už bylo na opavském ledě srovnáno. Na modré dostal od Gebauera přihrávku Bail a nekompromisní ranou propálil všechno, co mu stálo v cestě – 1:1. V 38. minutě mohl Opavě vrátit vedení Petr Wolf, jeho střela však skončila pouze na levé tyči Hromadovy klece.

Co se opavskému forvardovi nepovedlo v prostřední dvacetiminutovce, to napravil v té třetí. Po kombinaci Hermana s Hendrychem se ke kotouči dostal právě Wolf a na toho už zívala prázdná klec. Kopřivnice to na konci zápasu zkoušela v šesti, a dokonce v čase 59:58 dokázala vyrovnat, branka ovšem podle hlavního arbitra nebyla dosažena regulérním způsobem, a tak Slezan zvítězil 2:1.

Tomáš Chalupa

Martin Janeček (trenér HC Slezan Opava): „Bylo to vydřené vítězství, a právě o to sladší. Mladí kluci opět zahráli výborně a mám pocit, že si začínají razantně říkat o místa v sestavě. Celý tým, nebo prakticky to, co nám z něj zbylo, opět zaslouží uznání.“