Oslabení junioři opět prohráli

• neděle 28. ledna 2007
  • Martin Kubánek

O p a v a - Vinou absence několika opor museli opavští trenéři opět vystužit řady několika mladšími hráči, avšak ani tentokrát to na body nestačilo. Na přelomu druhé a poslední třetiny Havířovští Slezanu odskočili do dvoubrankového vedení, které už nepustili, ale naopak přidali další branky. Je to tak již sedmá porážka opavských juniorů v řadě.

39. kolo, sobota 27. 1. 2007

0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

HC AZ Havířov 2010

Branky a nahrávky: 38. Florián (Maruna), 42. Florián, 46. Hučko (Sztefek, Florián), 56. Koma (Florián). Rozhodčí: J. Jeřábek - Brada, Hanzlík. Vyloučení: 13:14, navíc Majerek (HAV) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 95.

Kroček - Vrabel, Plachký, Tichý, Trefil, Čermák, Gulda, Plánovský, Michálek - Ondričko, Bolacký, Švajda, Herman, Gebauer, Havlíček, Vlašánek, Macíček, Urban, Chalupa, Blaga, Mlýnek.

Kolbert - Kudláček, Koma, Novák, Zimmer, Raszka, Kollár - Maruna, Capcara, Říčka, Lukaštík, Sztefek, Majerek, Hučko, Florián, Giesel, Velecký.

Opavští si na Havířov věří a podle toho se odvíjel i začátek zápasu. Do první šance v zápase se dostal Chalupa po dobré přihrávce Ondrička, ale z bezprostřední blízkosti se mu Kolberta v brance hostí překonat nepodařilo. Havířov po pár minutách hru vyrovnal, šance se začaly rodit na obou stranách. K velmi dobrému výkonu se rozehrál na havířovské straně Jaromír Florián, který se spolu s Hučkem postaral v 9. minutě při přesilovce o velký závar před opavskou svatyní. Slezan však nezůstával pozadu, přičemž nejvíce Dobošovi svěřenci hrozili z brejků. V téže minutě obral Mlýnek o kotouč ve středním pásmu beka Nováka a řítil se na brankáře hostí, který stačil ale včas zasáhnout. Havířov založil následný protiútok, z něhož se krásnou střelou z prostou mezi kruhy prezentoval Hučko. Kroček však vyrazil střelu betonem.

V 18. minutě se naskytla příležitost znovu domácím. Uzamkli svého soupeře do vlastní třetiny a donutili brankáře Havířova předvést své umění. Nebezpečné byli zejména střely Gebauera a Chalupy. Nicméně v první dvacetiminutovce gól necelá stovka diváků neviděla.

Do druhé třetiny vstoupili odvážněji hosté. Již v první minutě Opavským zatrnulo, když Velecký se zbavil v útočném pásmu obránce a zpoza brány dokázal naservírovat kotouč zcela osamocenému Hučkovi, jenž ale minul. Další šance se zrodila ve 26. minutě. Florián si sjel až před brankáře, tam jej sice atakoval opavský obránce, přesto se mu podařilo vystřelit bekhendem. Naštěstí pro domácí jeho pokus nezamířil přímo mezi tyče. V prostřední části hry byl k vidění svižný hokej, ale bez větších šancí. Optickou převahu si postupně vypracovávali hosté, kteří byli nebezpečnější. Dobře napadali také beky na jejich polovině hřiště a v důsledku toho měla Opava občas problém s rozehrávkou. Na první gól si museli oba aktéři zápasu počkat více než půl zápasu. Ve 38. minutě se radovali poprvé hosté z Havířova. Útočník Maruna zajel s pukem při postupném útoku k modré čáře, neukvapil se a ve vhodnou chvíli přihrál najíždějícímu Floriánovi. Ten kotouč těsně před gólmanem lehce přizvedl a překonal tak bezmocně ležícího Kročka. Havířov vedoucí gól uklidnil, Opavské zaskočil. Ale bojovalo se dál. Domácí se přece jen ke konci zvedli. V poslední minutě druhé třetiny vysunul Plachký přihrávkou přes půl hřiště do šance Hermana, který ale úspěšně nezakončil.

Na počátku poslední části hry hosté opět gólově domácím odskočili, a to dokonce při vlastním oslabení. Florián nikým neatakován vybojoval puk u mantinelu, dostal se sám až před gólmana a rozvlnil síť podruhé v zápase. Ve stejné situaci se o tři minuty později ocitl hráč Opavy Chalupa, ovšem jeho střelu na poslední chvíli stihl zblokovat Sztefek. Opavě se nedařilo. Její marné snažení o kontaktní gól zmrazila ve 46. minutě dvojice Sztefek - Florián, která jakoby zopakovala tutéž akci Veleckého s Hučkem z první třetiny, ale tentokrát s gólovým efektem. Utkání se po třetí brance v síti Slezanu poněkud přiostřilo. Výsledkem byl vysoký počet vyloučených. Na konečných 0:4 stanovil skóre střelou z velkého úhlu obránce Koma. Domácí tak poprvé v této sezoně s Havířovem prohráli, a to v nejméně vhodnou dobu.