Osm krušných minut

• čtvrtek 13. ledna 2005
  • Michal Berg, Lukáš Bajgar

O s t r a v a - Jen osm minut stačilo domácí Sareze na to aby otočila nepříznivý stav 0:1 na velmi příjemných 4:1. Slezan se dostal do vedení po rychlé kombinaci trojice Lanhammer - Kašík - T.Lhotský, poté však začakli úřadovat domácí, kteří využili tři přesilové hry, jednu branku si dokonce Opava dala sama. Po zbytek zápasu již domácí polevili a obě mužstva přidala po jedné brance ve druhé třetině, na zvrat už ale Opava neměla. Poprvé v 1.lize se trefil útočník Ondřej Martiník, který za Lakosila usměrnil Harazimovu přihrávku. Další utkání čeká Slezan v sobotu v Ústí nad Labem.

35. kolo, čtvrtek 13. 1. 2005

HC VOKD Poruba

5:2 (4:1, 1:1, 0:0)

Branky: 10. Gróf (Procházka), 12.Čech (Valčák), 17. Grman, 18. Valčák (Sochorek), 23. Grman (Sochorek) - 7. T.Lhotský (Kašík, Langhammer), 34. Martiník (Harazim). Rozhodčí: Kubeš. Vyloučení: 4:8, navíc Kašík 10 min. OT. Využití: 3:0. Diváků: 450.

Lakosil - Gróf, Mocek, Holík, Vrtík, Ovšák, Grman - Šebesta, Procházka, Krenželok - Valčák, Sochorek, Čech - Pavlačka, Glas, Janeček - Gelačák, Holuša, Bařica

Šlupina (17. Masný) - Kramný, Sadloň, Procházka, Bršlica, Přibyla, Wantulok - Lanhammer, Harazim, T. Lhotský - Kříž, Boháč, L.Lhotský - Adamčík, Kašík, Smékal - Suchánek, Martiník.

Dohrávka 35. kola z 22.prosince mezi Sarezou Ostrava a Slezanem Opava začala pro oba týmy nadějnými pokusy. Domácí Grman pálil jen do Šlupiny a snahu opavského Tomáše Lhotského uťal Lakosil. Do vedení se v čase 6.18 dostali hosté - Lanhammer si ve středním pásmu obhodil dva protihráče, dal do jízdy Kašíkovi a jeho přesnou přihrávku poslal za Lakosila Tomáš Lhotský. V 8. minutě nastřelil domácí Šebesta tyč a předznamenal tak průběh dalších minut. V desáté minutě Sareza v přesilovce tak dlouho ostřelovala Šlupinu, až se ujala žabka obránce Grófa.

O tři minuty později a jednu přesilovou hru dále se opět radovali domácí. Po chybě ve středním pásmu se řítili tři ostravští na osamoceného Sadloně a na zpětnou příhru Valčáka reaoval Čech přesnou střelou. Nebylo to však vše, při další přesilovce nahazoval Grman zleva puk před branku a ten se nešťastně odrazil od brusle jednoho z opavských beků za Šlupinu. Ten vydržel v brane jen o 57 vteřin déle, to Přibyla nezachytil na útočné modré puk a Sochorek s Valčákem si zbylého beka vychutnali - 4:1.

Z beznaděje Opavy první třetiny se snažili dostat aktivní Langhammer, ale i Boháč v samotném závěru třetiny, ale bohužel se jim to nepodařilo.

Druhou část načala Ostrava, jak jinak, využitou přesilovou hrou, již třetí v tomto zápase. Postaral se o to bek Grman, který z první napálil za Masného další Sochorkovu přihrávku. Ve 28. minutě sice snížil po samostatném nájezdu přímo z trestné lavice Sadloň, ale pro předchozí postavení mimo hru nebyla branka uznána. Hostům se následně naskytla veliká šance skórovat, neboť nekázeň domácích trestal sudí dvěma následnými přesilovými hrami tří na pět, ale Lakosil se s pukem často neviděl, ohrozla jej pouze Procházkova rána z mezi kruhů.

Branky se Opava dočkala až v 34. minutě, když Harazim zpoza branky našel Martiníka a ten střelou do horního růžku zaznamenal svou premiérovou banku v 1.lize. Jinak se hra za téměř rozhodnutého stavu výrazně zpomalila, oba týmy už začali pomalu šetřit síly na další utkání, čehož výsledkem byla jen málo atraktivní podívaná v závěru zápasu.

Z šancí v poslední třetině, do které už nenastoupil kolabující Mojmír Kramný, jehož v obraně nahradil útočník Adamčík, stojí za zmínku snad jen Čechova dvojšance ze 42.minuty a brejk Kříže s Boháčem na druhé straně. Ostrava si už výsledek pohlídala a opavští neměli na korekci stavu dostatek sil.

Vladimír Stránský (Sareza Ostrava): „Měli jsme dnes kompletní čtyři pětky, ovšem nenasazovali jsme čtvrtou obranu. S vítězstvím jsem spokojen, s hrou už tak ne. Klíčový okamžik byl od stavu 0:1, kdy jsme dali 4 góly. Měli jsme převahu celé utkání. Kluci se do toho už tak netlačí, byli unavení.“

Pavel Hulva (Slezan Opava): „Do desáté minuty jsme drželi krok, vedli jsme, a pak jsme vyklidili pole. Včera jsme si sáhli úplně na dno, protože jsme hráli v Třebíčí o 6 bodů. Dnes hráli bohužel ve stejném termínu naši junioři taky o záchranu, takže jsme nechali dva beky doma, jednoho jsme si vypůjčili, takže sestava byla taková slátaná – a výsledek 5:2 je pro nás nakonec docela přijatelný. Opravdu nám došly síly, dokonce nám jeden bek zkolaboval – Mojmír Kramný. Ten termín byl pro nás dosti nešťastný.“