Po Slavii dostali opavští junioři další příděl, tentokráte na Spartě

• sobota 04. prosince 2010
  • Daniel Bartonec, Marcela Volfová

Svěřenci kouče Konečného utrpěli v krátkém sledu již třetí porážku v řadě. Po prohrách na ledě Vítkovic a Slavie se nepodařilo juniorů Slezanu bodovat ani na ledě pražské Sparty. Opavští sice v zápase vedli dokonce o dvě branky, ale zejména kvůli katastrofální poslední třetině jedou domů opět s prázdnou. O opavské branky se postarali postupně Procházka, Baďura a Vaněk. Další utkání čeká opavské juniory příští pátek, kdy zajíždí na led Havířova.

24. kolo, sobota 4. 12. 2010

HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 16. Antončík, (Kniazev, Chára), 27. Žalčík (Volek), 28. Antončík (Chára), 44. Rubeš (Sovík), 46. Hudec (Žalčík, Volek), 50. Kniazev (Kocián), 56. Žalčík (Hudec) – 19. Procházka (Šimkovič, Verlič), 20. Baďura (Vítek, Dohnal), 24. Vaněk (Faksa). Rozhodčí: Horák – M. Štětina, D. Štětina. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 291. Střely na branku: 54:35. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 7:3

Kocián – Sobotka, Švaříček, Veselý, Kolář, Drvota Žovinec, Antončík, Kniazev, Chára, Žalčík, Volek, Hudec, Rubeš, Sovík (C), Eis, Ribalkin, Puna, Brzobohatý

Novák (od 28. Trenčan) – Faksa, Rypar, Dohnal (C), Žídek, Spusta, Mosler, Lichý, Pešut, Vítek, Baďura, Džemala, Seidler, Koschatzký, Svoboda, Trčka, Vaněk, Procházka, Šimkovič, Verlič

Oba týmy začaly utkání aktivně. Již v první minutě dorážel na opavského brankáře Nováka Švaříček. Sparťané byli ve velké šanci v 8. minutě, když jel Sovík sám na Nováka, ten však jeho střelu vychytal. V polovině třetiny převzala aktivitu Opava. Nejprve se dostal do šance ve vlastním oslabení Koschatzký. Tentýž hráč zahrozil v 11. minutě, ale jeho střela od mantinelu minula sparťanskou branku. Opava se na pár minut zabydlela ve sparťanském pásmu, všechny její šance však vychytal sparťanský Kocián. Ačkoli hosté byli v první třetině aktivnější, z prvního gólu se radovali domácí. V čase 15:56 skóroval Šimon Antončík. Opavané se nezalekli. V 19. minutě se prosadil Tomáš Procházka a za necelou minutu překlopil vedení na stranu Opavy v přesilové hře Pavel Baďura.

Druhou část začali lépe hosté. Ve 22. minutě zahrozil Džemala, jeho tvrdá střela šla nad sparťanskou branku. Cestu mezi tyče našel v čase 23:18 Filip Vaněk a hosté měli rázem dvoubrankové vedení. Opavský gól nabudil k větší aktivitě domácí. Ve 25. minutě se Volek snažil střelou z úhlu překonat Nováka, ten však jeho střelu kryl. Daleko úspěšnější byl Lukáš Žalčík, když ve 27. minutě překonal opavského gólmana a snížil vedení hostujícího celku na rozdíl jediné branky. Ani tento stav netrval dlouho. Za 47 vteřin se již podruhé v utkání prosadil sparťanský Šimon Antončík. Jeho vyrovnávací gól vyhnal z branky opavského Nováka, kterého nahradil Trenčan. Nového muže v brance Opavy vyzkoušel ve 29. minutě opět Antončík, který se dostal do obrovské šance. Jeho střelu ale se štěstím Trenčan chytil. V přesilové hře ve 33. minutě sparťanský Žalčík těsně minul.

Závěrečnou třetinu zcela ovládla Sparta. Do šancí se postupně dostali Rubeš a Sovík. Ve 44. minutě hráli hosté přesilovou hru, ale ani to nezabránilo Tomáši Rubešovi, aby ujel opavské obraně a ve vlastním oslabení skóroval. Sparta zvýšila nápor a to se jí v čase 45:08 vyplatilo. V závaru před Trenčanem se nejlépe zorientoval Denis Hudec a zvýšil náskok Sparty. Dvoubrankové vedení holešovickým nestačilo a po přihrávce brankáře Kociána zvyšoval již na 6:3 Valerij Kniazev. Opava se sice dostala do několika šancí, Kociána se jí už překonat nepodařilo. Skóre se ale ještě jednou měnilo. V 56. minutě se prosadil Lukáš Žalčík a svým druhým gólem v utkání upravil stav utkání na konečných 7:3 pro Spartu.

Kamil Konečný (Slezan Opava): Já si myslím, že v první polovině utkání jsme hráli velmi dobře. Bylo to vidět na výsledku. Potom hráči přestali plnit úkoly, které měli. Zpohodlněli, hráli pohodlný hokej a dopadlo to, jak to dopadlo.

Pavel Arnošt (Sparta Praha): Jsme hrozně rádi za vítězství, protože se nám teď moc nedařilo. Dneska jsme věřili, že to zvládneme. Zkoncentrovali jsme se a zvládli jsme tu poslední třetinu. Zápas jsme otočili z 1:3 na 7:3 a jsme za to rádi. Doufám, že navážeme na lepší výkony, hodnotnější tohoto týmu, který si zaslouží mít lepší výsledky, než poslední dobou.