Po dramatickém utkání bere opět body Vsetín, za Opavu skóroval pouze Wolf

Zápas17.12.2016 | Soňa Molatová | FOTO: Petr Luba
Sobotní zápas se Vsetínem Opavě nevyšel. Po utkání plném vyostřených situací a řady vyloučení bere tři body lídr tabulky z Valašska, který v Opavě inkasoval pouze jeden gól z hole Petra Wolfa, zatímco samotný Vsetín poslal do kasy soupeře hned čtyři kousky.
27.kolo, sobota 17.12.2016
1:4(0:1, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 46. Wolf (Selingr) – 2. Šilhavý, 35. Zúbek (Finsterle), 37. Hořanský (Čech, Luka), 43. Hořanský (Čech, Mojžíš). Rozhodčí: Fiala – Rychlý, Gančarčík. Vyloučení: 10:3 V oslabení: 0:0 Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok, Selingr, Grygar, Chalupa, Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Štindl, Fedor
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Janáček, Hryciow, Žák, Jeník, Mojžíš, Ostrčil, Vrba, Stuchlík – Zúbek, Pokorný, Finsterle, Kajaba, Šilhavý, Čuřík, Luka, Čech, Hořanský, Daněk, Vávra, Hrazdira

Komentář k zápasu

Valaši šli do vedení již ve druhé minutě, kdy se povedlo Vojtěchu Šilhavému využít toho, že se Šafránek nestihl přesunout v bráně a vsetínský útočník mu lehkou střelou poslal puk kolem pravého betonu. Po pěti minutách hry přišlo vyloučení Petra Wolfa, ale Vsetínu se přesilovku využít nepodařilo. O chvíli později na trestnou lavici usedl Petr Chalupa a už to vypadalo, že hosté budou mít k dispozici další početní převahu. Hlavní sudí však po poradě s čárovými své rozhodnutí přehodnotil a Opava mohla pokračovat v plném počtu.

Před pauzou se kapitán Opavy Selingr osamocen se hnal na Šurého, ale namísto vyrovnání se mu povedlo pouze nastřelit tyč vsetínské kasy. Domácím se poté naskytla dvojnásobná přesilovka, tu ale nedokázali zužitkovat.

Druhá třetina přinesla kromě negativních ohlasů na hlavního sudího, která se valila z obou fanouškovských táborů, také další dva góly do brány Opavy. Několik sekund před vypršením Galvasova trestu skóroval František Zúbek, který dorazil kotouč za záda opavského brankáře podruhé. Do dvou minut byl v domácí kase kotouč znova, jelikož jej tam střelou nad Šafránkovo rameno dostal Adam Hořanský.

Dramatické chvíle nabídlo poslední dějství, které bylo plné vyloučení, několika branek a došlo také na pěsti. Krátce po začátku poslední dvacetiminutovky se o slovo opět přihlásil Adam Hořanský, který poslal kotouč Šafránkovi přesně kolem nohy a navýšil tak náskok svého týmu. O chvíli později přišel jediný opavský gól, o který se postaral Petr Wolf. Vsetín tak počítá do svých statistik další výhru a bere opět tři body.


Aktuálně na webu