Po pěti kolech bez bodů. Slezan padl ve Žďáru

• sobota 02. listopadu 2019

Pětizápasová bodová šňůra opavských hokejistů je u konce. Slezan ve Žďáru nestačil na místní Plameny, které červenobílým na dlouhou cestu nabalily šest branek.

15. kolo, sobota 2. 11. 2019

SKLH Žďár nad Sázavou

6:3 (1:0, 1:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 13. Kovářů (Bureš), 30. Spálovský (Medek, Kadleček), 42. Kovářů (Bureš, Heinrich), 46. Spálovský (Bureš, Kovářů), 57. Knap (Kadleček, Medek), 60. Pleva (Bureš, Čáp) – 27. Peterka (Cihlář, Hendrych), 45. Ševěček (Wolf, Černý), 50. Cihlář (Wolf, Černý). Rozhodčí: Blaha - Kučera, Blažek. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 459. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.

Čáp (Sláma) – Kališ, Koželuh, Pleva, Wasserbauer, Spálovský, Brož, Medek – Chlubna, Kadleček, Jícha, Prokš, Gregar, Knap, Bureš, Adam, Kovářů, Heinrich, Kunstmüller

Daňa (Lamla) – Ficek, Zouhar, Šindelář, Chalupa, Peslar, Ševěček – Peterka, Malina, Kovařík, Herman, Kadula, Rousek, Wolf, Cihlář, Černý, Kysučan, Henrych, Štindl, Štěpanovský

Hned zkraje zápasu měla Opava možnost přesilové hry, tu ale neproměnila. A tak se o slovo přihlásili domácí. První dvě početní výhody ještě zužitkovat nedokázali, z té třetí už ale udeřilo po trefě Kovářů. Slezan pak byl venku ještě jednou, skóre už se ale v první dvacetiminutovce neměnilo.

Ve druhé dvacetiminutovce mohl dát domácím dvoubrankové vedení Chlubna, Daňa jej ale vychytal. Ve 27. minutě bylo vyrovnáno, z dorážky se prosadil Peterka. Nerozhodný stav ale netrval dlouho, už o tři minuty později vrátil domácím vedení Spálovský. Následně mohla Opava podruhé v utkání srovnat krok, ale dvojnásobnou přesilovku využít nedokázala.

V poslední periodě se diváci na Bouchalkách dočkali hned šesti branek, bohužel hned čtyři z nich skončily za Daňovými zády. Na trefu Kovářů reagoval ranou od modré Ševěček, už o půl minuty později ovšem vrátil Plamenům dvoubrankové vedení Spálovský. V 50. minutě ještě propálil Čápa Cihlář a zdálo se, že to ještě bude drama. To se ale bohužel nekonalo. V 57. minutě Žďár uklidnil Knap, pojistku do prázdné přidal Pleva. Slezan se tak z Vysočiny vrací s prázdnou.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy):"Pravidelně se bodovalo, kluci si možná trochu začali myslet, že jsme trošku vyšší level. Vědu z toho ale nedělám, to tak prostě je. Žďár nás chtěl porazit, šel do toho víc, a nehledě na rozhodčího jsme si asi tři body nezasloužili. Bylo tam celkem dost individuálních chyb, ne všichni hráči žili s kolektivem. U některých mi přišlo, že to prostě není ono. Ale jak jsem říkal, velkou vědu z toho nedělám."