Po pěti zápasech Opava poprvé bez bodu

• středa 30. ledna 2008
  • Michal Berg, Vladimír Müller

Po vyrovnané polovině zápasu dokázali zkušenější hosté z Valašského Meziříčí využít chyby domácího Slezanu a po zásluze přerušili sérii opavských zápasů bez porážky. Opavě nepomohl ani výborný výkon brankáře Iláše, jeho protějšek Krumpoch podal ještě lepší výkon a nepustil za sebe puk ani v jasných gólových šancích. Poprvé po dlouhé přestávce zaviněné zraněním se na ledě objevil opavský útočník Jan Weiss, ale ani on porážce 0:3 nezabránil. Šanci na reparát mají hráči Opavy v neděli, kdy od 17:00 hostí Techniku Brno.

28. kolo, středa 30. 1. 2008

0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

HC Bobři Valašské Meziříčí

Branky: 37. Kratěna (Dědek), 50. Tesařík (Zavrtálek, Dvořák), 52. Zrník (Dvořák, Tesařík). Diváci: 260. Vyloučení: 3:7, bez využití. Rozhodčí: Jeřábek - Mikler, Tuzial.

Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Podešva, Měkýš - Suchánek, Měch, Černý - Kocián, Grofek, Kovalovský - Tůma, Polok, Suchý - Chalupa, Kříž, Weiss

Krumpoch - Zrník, Zavrtálek, Doskočil, Ručka, Zientek, Bezouška, Krisl - Martiník, Matějný, Dvořák - Kratěna, Ašer, Tesařík - Dědek, Štraub, Tatarčík - Stromšík, Vaněček

Začátek zápasu přinesl vyrovnaný zápas. Šancí na obou stranách bylo poskrovnu a když už se některý s týmů osmělil, tak byli brankaři na místě. Vzruch přinesla až v závěru přesilovka hostí 5 na 3. Ta se ale hostům moc nepovedla a domácí se ubránili. První třetina tak skončila bez branek.

Vstup do druhé třetiny se povedl více domácímu celku. Slezan začal velkým náporem a většinou se tak hrálo v obranné třetině Valašského Meziříčí.. Jenže tento tlak nepřinesl moc šancí a zbytek střel pochytal Krumpoch. Hosté hrozili z rychlých brejků. V 30. minutě ujel Krisl, ale Iláš si jeho nájezdem poradi. O chvíli později na druhé straně tečoval těsně před brankářem Polok Tůmovo nahozeni z rohu ale i s tím si Krumpoch poradil. Hosté poté zahrozili v přesilovce, aktivní Martiník přebral puk ve vlastním pásmu a dokázal se proháčkovat přes obránce až k Ilášovi, ale zakončení neměl tak důrazné. V 38. minutě předvedli hosté jak by se měla řešit situace 2 na 1. Dědek zavezl puk do pásma a našel ideálně najetého Kratěnu, který střílel hned z první a otevřel tak skóre zápasu 0:1. O minutu později mohlo být vyrovnáno, před Krumpochovou brankou došlo k závaru, puk se dostal k Měchovi, ale jeho backhandovou střelu zastavil na brankové čáře obránce Zrník. Po druhé části bylo tak skóre zápasu 0:1.

Slezan se v poslední části snažil vyrovnat, jenže střelci prostě neměli svůj den. V dobré pozici byl Tůma, jeho střela skončila na betonu Krumpocha. Do dvou šancí se dostal Polok, nejprve si šikovně vyjel zpoza branky, to trefil hostujícího brankaře, poté nedokázal přesně zamířit po idealní přihrávce od Bednárka. Poté přišla rozhodující pasáž zápasu. První varování domácí obraně vyslal Martiník jehož střela skončila na břevnu domácí branky. V 50. minutě střílel Zavrtálek, Iláš jeho pokus ještě vyrazil, ale pouze na hůl hostujícího Tesaříka, který neměl problém do odkryté branky zvýšit skóre 0:2. V 52. minutě po chybách v domácí obraně se puk dostal v prostoru mezi kruhy k volnému Zrníkovi, který tvrdou ranou do šibenice definitivně zlomil domácí odpor 0:3. Hokejistům Slezanu nejde vyčist nedostatek snahy i za této situace se snažili utočit, ale v rozhodujících chvílich se na jejich hokejky lepila smůla. Hosté tak zápas dovedli do vítězného konce a odvážejí si tři body.

Karel Suchánek (Opava): Ze zápasu jsme zklamaní, chtěli jsme dnes vyhrát. Utkání bylo vyrovnané, zlomový moment přišel za stavu 0:0, kdy Tomáš Měch nedal jasnou šanci a z protiútoku soupeř skóroval. Potom jsme už museli otevřít hru a soupeř dokázal potrestat všechny naše chyby. Ke konci nám i chybělo štestí, několikrát jsme nedokázali dopravit puk do prázdné branky.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Se zápasem jsme samozřejmě spokojeni, podali jsme dobrý výkon. Mám dojem, jako by dnes domácímu týmu chyběla šťáva a srdíčko, naopak my jsme ukázali více nasazení.