Po utrápeném zápase přišly cenné tři body

Zápas4.10.2004 | Michal Berg
O p a v a - Více utrápený boj než pohledný hokej přinesl duel dou soupeřů ze spodních příček tabulky. Písek se sice do poloviny zápasu téměř nedostal k ohrožení opavské branky, domácí ale nedokázali proměňovat šance a jejich hubené vedení 1:0 po brance Petra Rozuma (jeho první v sezóně) dokázali hosté srovnat v pětiminutové přesilovce Šimkem. To už na ledě nebyl Robert Procházka, jehož zásah holí do soupeřova obličeje ohodnotil sudí vyloučením do konce zápasu. O výhře Opavy rozhodl ve 45. minutě Tomáš Houdek, který prostřelil v přesilovce bankáře Mensátora. Domácí od ztráty bodů zachárnila horní tyč po střele Malinského v poslední minutě. Ve středu se Slezan představí na ledě Mladé Boleslavi
10.kolo, pondělí 4.10.2004
2:1(1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 18. Rozum (R. Procházka), 45. Houdek (Adamčík) - 37. Šimek (Míka, Malinský). Rozhodčí: Polák - Chocholouš, Poruba. Vyloučení: 4:5, navíc R. Procházka 5+DKU. Využití: 2:1. Diváci: 270. střely na branku: 37:22.
HC Slezan Opava: Šlupina - Všetečka, Houdek, Bartoň, R. Procházka (35. Kramný), Vnenk, Přibyla - Kašík, Vítek, Rozum - Hebar, Boháč, Adamčík - Kříž, Harazim (41. Suchánek), L. Lhotský (41. T. Lhotský).
IHC Písek: Mensátor - Neckář, Burkoň, Malinský, F. Procházka, Svoboda, Tupý - Jelen, Nouza, Míka - Řehoř, Šimek, Zika - Kašpar, Štefan, Kořánek - od 41. Kožnar.

Komentář k zápasu

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Houdek, 2. Rozum, 3. Šlupina

Lahůdka zápasu: Přihrávka Roberta Procházky před prvním gólem Opavy. Na rozdíl od předchozích zápasů, kdy Procházka v těchto situacích povětšinou střílel vysoko nad, se opavský zadák neukvapil a vylepšil pozici pro Rozuma, který zasunul puk za Mensatora.

Zajímavost zápasu: Uprostřed třetí třetiny se snažil v souboji jeden na jednho přejít přes Burkoňe Andrej Hebar. Při pokusu o kličku se ale puk zčistajasna ztratil a nebyl objeven ani po hloubkové sondě do výstroje obou hráčů. Když už čárový sudí dovezl náhradní kotouč, byl černý kousek gumy objeven v zadní části kalhot Andreje Hebara...:)

Co rozhodlo: Nízká střelecká produktivita na straně domácích a ještě nižší na straně hostů. Upracovaný hokej na obou stranách rozhodla větší hráčská kvalita Opavských, ale Písek nebyl remíze daleko.

Písek, povzbuzený vítězstvím nad Berounem, za prvních 30 minut v Opavě nepředvedl téměř nic. Domácí si na ledě dělali co chtěli a před Mensátorem se zjevoval jeden hráč Slezanu za druhým. Nebezpečí přicházelo dokonce i v písecké přesilovce, ale Mensátor pohotovým zásahem holí zmařil velkou šanci dvojice Boháč - Hebar. Právě slovinský útočník v barvách Opavy se stal vrchním spalovačem šancí, nejméně třikrát mohl pohnout ukazatelem skóre, ale nestalo se.

Ze všech šancí dokázala Opava v první třetině využít pouze dvojnásobnou přesilovku. Nejprve šel sedět Zika za faul, klíčové ale bylo vyhození puku Mensátorem mimo plexisklo, za které přivítala trestná lavice dalšího hráče v modrožlutém. Kombinaci opavského útoku zakončil zametením puku do soupeřovy branky Petr Rozum, pro kterého to byla první trefa sezóny po devíti neúspěšných zápasech.

Písek nezapnul ani ve druhé třetině, jeden z mála hokejových momentů předvedl v 28. minuě Řehoř, když si efektně obhodil na levém křídle Adamčíka, přes Bartoně se ale už k zakončení nedostal. Vyrovnání se přesto hosté dočkali a domácí jim k tomu velmi pomohli. Robert Procházka se pošťuchoval s jedním se soupeřů a trochu svůj důraz přehnal. Jeho hůl se svezla do soupeřova obličeje a opavský obránce sledoval zbytek zápasu už jen z tribuny. V pětiminutové přesilovce se Opava dokázala bránit necelé dvě minuty, pak ale našel Míka přesnou přhrávkou na levém kruhu Šimka a ten pohodlně srovnal.

Písek mohl jít ještě v téže přesilovce do vedení, ale obránce Burkoň byl svou pozicí před Šlupinou tak překvapen, že mu puk poslal jen do lapačky.

Do třetí části opavští trenéři proházeli útočné trojice a vyplatilo se. V jedné z dalších přesilovek se na modré dostal k puku Tomáš Houdek a při svém prvním zápase za Opavu zaznamenal vítězný gól.

Slezan ale musel o tři body ještě hodně bojovat. Písečtí se zvedli, vrhli se do honby za vyrovnáním a téměř se jim to povedlo. Šanci Štefana vychytal Šlupina, Jelen střílel zblízka mimo. Smolařem zápasu se stal obránce Burkoň, který ve druhé stoprocentní šanci opět neuspěl, puk poslal jen do Šlupinovy náruče a ještě dlouho držel nevěřícně hlavu v dlaních. Poslední porci štěstí do domácí vybrali 15 vteřin před koncem, kdy Malinského pokus od modré odrazila mimo kluziště horní tyč.

Ohlasy trenérů

Milan Mazanec (Písek): Byl to pro nás smolný zápas, táhne se to s námi od začátku sezóny. Nedáváme branky a to se projevilo i dnes, měli jsme hlavně v druhé půlce zápasu možnosti, ale neuspěli jsme.

Karel Suchánek (Opava): Dneska nám chyběl důraz, tlak na branku. Opticky jsem sice soupeře přehrávali, na to se ale nehraje. Stačila hrubá chyba Roberta Procházky a využitá přesilovka a soupeř byl zpátky v zápase. Hráči nepochopitelně nestřílií, neustále hledají lépe postaveného brankáře. Po dvou třetinách jsme měli vést 5:1 a ne se strachovat výsledek.


Aktuálně na webu