Pohledná bitva v Kravařích se sladkou tečkou, Opava si vyšlápla na vedoucí Prostějov

• neděle 06. října 2013
  • Adam Bagar

Dohrávka sedmého kola byla zároveň šlágrem víkendového programu druhé ligy. Na neutrální půdě v Kravařích se totiž střetla Opava s vedoucím Prostějovem. Ten v předchozích šesti zápasech nepoznal hořkost porážky, ale na výborně hrající Slezan recept nenašel. Svěřenci trenéra Karla Suchánka v pohledné bitvě o každý kousek ledu zdolali Jestřáby před zraky více než čtyř stovek diváků 5:3 a na čelo ztrácí už pouhé čtyři body.

7. kolo, neděle 6. 10. 2013

HK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 7. Polok (Svoboda, Vítek), 7. Vlašánek (Barinka, Baďura), 25. Chalupa (Herman, Kocián), 30. Černý (Wolf), 60. Wolf (Měch) – 14. Luňák (Jedlička), 20. Belay (Antončík, Švaříček), 29. Coufal (Antončík, Švaříček). Rozhodčí: Fiedler – Laczko, Novák. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 410. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.

Šafránek – Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Kysela, Bednárek, Mosler – Černý, Měch, Wolf – Herman, Chalupa, Kocián – Svoboda, Vítek, Polok – Vlašánek, Barinka, Baďura.

Kocián – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera – Černý, Šebek, Jurík D. – Jurík J., Luňák, Coufal – Duba, Venkrbec, Stejskal.

Po úvodním oťukávání si začal vytvářet Slezan převahu a okamžitě ji korunoval i brankami. Svoboda posunul puk na lépe postaveného Tomáše Poloka a ten svým přesně mířeným pokusem pod horní tyč poprvé rozveselil opavské příznivce. Uběhlo pouhých šestadvacet vteřin a na světelné tabuli svítilo skóre 2:0. Barinka našel přesnou přihrávkou u druhé tyče Radka Vlašánka a ten se z první nemýlil. Opavských hokejistů byl rázem plný led a v další šanci trefil Baďura jen tyč Kociánovy branky.

Hra se postupně srovnávala a šance si začali vytvářet i favorizovaní Jestřábi. Při hře čtyři na čtyři napřáhl z prostoru levého kruhu Lukáš Luňák a Šafránek poprvé lovil touš zpoza svých zad. Kučerovi pak nevyšel blafák do strany a na brankovišti trestuhodně minul také Coufal. Až dvojnásobná přesilovka přinesla hostům své ovoce. O gól do šatny se totiž po další rychlé kombinaci postaral útočník Martin Belay. Po první třetině se tak odcházelo do kabin za nerozhodného stavu 2:2.

Také ve druhé třetině se rozhodně bylo nač dívat. Opavské hokejisty poslal zpátky do vedení Petr Chalupa, který využil chytré Hermanovy přihrávky a zamířil ideálně k tyči. Radost ze vstřelené branky ovšem domácímu souboru příliš dlouho nevydržela. Šaránek totiž Antončíkovu tvrdou střelu vyrazil přesně k najetému Viktoru Coufalovi a ten už měl vcelku jednoduchou úlohu poslat kus černé pryže za brankovou čáru.

Za další minutu si v heroické první polovině střetnutí vzal Slezan těsný náskok zpátky. Po chybě prostějovských zadáků se prosadil Lukáš Černý, který měl před Kociánem až příliš prostoru a zamířil přesně mezi jeho betony. Navýšit náskok mohl aktivní Wolf, ale v situaci dva na jednoho nechal vyniknout gólmana Hanáků. Velmi slušně zaplněná Buly aréna mohla sledovat boj o každý kousek ledu a hokej se zkrátka všem přítomným fanouškům musel líbit.

Ve třetí dvacetiminutovce se už jakoby krása vytratila a šancí bylo podstatně méně, což se projevilo i na gólovém výčtu. Velkou příležitost ke srovnání měl ovšem prostějovský kapitán Duba, který v početní výhodě trestuhodně promáchl před prázdnou svatyní. Slezan dobře bránil střední pásmo a favorita příliš do šancí nepouštěl. V závěru Prostějov vyzkoušel hru bez brankáře, ale ani ta k vytouženým bodům nevedla. Naopak sedm vteřin před koncem trefil prázdnou klec Petr Wolf a pečetil tím cenné opavské vítězství.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Na začátku jsme měli tlak, soupeře jsme přehrávali a možná jsme měli vést i 3:0, protože jsme tam trefili tyčku. Závěr třetiny nám moc nevyšel, ale trošku se o to zapříčinil i rozhodčí. Pak to byl z obou stran velký boj a byli jsme šťastnějším týmem a možná jsme měli větší vůli po vítězství. Hrál se dost kontaktní a bojovný hokej, s výkonem můžeme být spokojeni.

Josef Málek (LHK Jestřábi Prostějov): Myslím si, že zápas jsme si prohráli v podstatě sami. Opavě jsme darovali prakticky tři branky, protože nám beci při rozehrávce dost chybovali. To se nám prostě nesmí stávat, na jeden zápas bylo těch hrubých chyb až moc. Trošku nás možná zaskočilo i užší kluziště, snad se z toho poučíme, budeme hrát naši hru a netrefovat při rozehrávce snad sedmdesátkrát za utkání hokejky soupeře.