Porážka se vztyčenou hlavou. Slezan padl po dobrém výkonu

• sobota 15. prosince 2018
  • Redakce | FOTO: Lukáš Bajgar

Třetí výhru v řadě opavští hokejisté nepřidali. Na ledě favorita z Moravských Budějovic, který zvítězil 4:2 a natáhl svou šňůru výher na šest, neodehrál Slezan špatné utkání, přesto jede domů bez bodu. "Jsem na kluky pyšný, zápas oddřeli," chválil své hráče navzdory porážce kouč Janeček.

26. kolo, sobota 15. 12. 2018

HC Moravské Budějovice 2005

4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 19. Horký (Rytnauer), 28. Rytnauer (Horký), 44. Kliment (Mikeš), 45. Peroutka (Mikeš, Rytnauer) – 12. Jaroš (Černý, Jánošík), 48. Jánošík (Krejčí). Rozhodčí: Pokorný – Musil, Roupec. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 427. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.

Jekel – Trnka, Kadela, Veleba, Peroutka, Kabelka, Kliment – Matějka, Lupač, Bulín, Horký, Mikeš, Hačecký, Rytnauer, Heinrich

Daňa – Zouhar, Krejčí, Šindelář, Chujac, Štindl, Slavík, Vilinskij – Jaroš, Pělucha, Rousek Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf, Hartmann, Peterka, Černý, Malina, Hendrych

Opava vstoupila do utkání výborně, když zkraje 12. minuty využila přesilovku. Po Černého přihrávce od zadního mantinelu se prosadil střelou nad beton Tadeáš Jaroš. Domácí ale stačili před přestávkou vyrovnat. Nejprve pálil Kabelka do tyče, následně už David Horký potrestal chybnou rozehrávku soupeře, když nasadil kličku bekovi i brankáři a zasunul kotouč do sítě.

Ve 28. minutě dokonaly Moravské Budějovice obrat. Střelu Horkého Daňa vyrazil, na dorážku Ladislava Rytnauera už byl ale krátký. Ve zbytku třetiny čaroval domácí gólman Jekel, jenž vychytal dobrou možnost Peterky i hostující přečíslení dva na jednoho.

Ve 44. minutě hrál Slezan další přesilovou hru, paradoxně v ní ale sám inkasoval. Mikešův brejk Daňa skvěle vyrazil, padajícího brankáře Opavy ale následně přehodil dojíždějící Michal Kliment. Posléze Slezané nevyužili velkou možnost, aby vzápětí inkasovali počtvrté. Mikeš nejprve trefil tyčku, odražený kotouč už ale umístil do správných míst Jiří Peroutka.

Poslední slovo měli hosté, kteří se na konci 48. minuty dostali do přečíslení. Krejčího ránu Jekel vyrazil, na dorážku Filipa Jánošíka už ovšem nedosáhl. Svěřenci trenéra Janečka to v závěru zkoušeli ještě v šesti hráčích bez brankáře, dalšího zdramatizování stavu už se ale nedočkali.

Opava tak prohrála v Moravských Budějovicích 4:2 a v tabulce skupiny Východ se propadla o jednu příčku na čtvrté místo. Další utkání sehrají naši hokejisté ve středu, kdy na domácím ledě přivítají nedaleký Nový Jičín.

Martin Janeček (HK Opava): "Hrál se oboustranně krásný a rychlý hokej. Rozhodla třetí třetina, kde se trošku projevila nezkušenost a z ní pramenící chybičky, přesto jsem dnes na kluky moc pyšný. Zápas oddřeli, a nebýt výborně chytajícího Jekela v bráně domácích, dali bychom i víc gólů. Tímhle směrem musíme pokračovat, jsem přesvědčen, že půjdeme stále nahoru."