Poslední domácí přípravák Opavě nevyšel, Bobrům podlehla 1:3

• čtvrtek 02. září 2021

Opavští hokejisté na Valašské Meziříčí nestačili. Bobrům doma svěřenci trenéra Aleše Tomáška podlehli 1:3. Slezanu se nepovedla prostřední pasáž první třetiny, ve které dvakrát inkasoval. Poté sice snížil Římský, poslední slovo ale měl Ďurkáč. Odveta je na programu ve Valmezu přesně za týden.

příp., čtvrtek 2. 9. 2021

1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Římský – 9. Andris (Kuchařík), 12. Martiník (Podešva, Štědrý), 30. Ďurkáč (Andris)

Piták (Baldik) – Zouhar, Kunc, Kocián, Prokop, Věntus, Ficek, Thiel – Damašek, Beránek, Malina, Rousek, Seidler, Krupa, Štindl, Wolf, Buršík, Vašenka, Peterka, Římský

Sachr (Jaňura) – Weintritt F., Báchor, Ďurkáč, Mošnička, Holiš, Kamas – Podešva, Martiník, Štědrý J., Urbanec, Andris, Kozubík, Kuchařík, Vavřík, Stodůlka

Úvod utkání Slezanu s Valašským Meziříčím přinesl relativně vyrovnaný průběh. Nakonec to ale byli Valaši, kteří se ke smutku domácích fanoušků chopili vedení. O vedoucí branku se postaral v deváté minutě Andris. Ve dvanácté minutě se navíc po pěkné akci hostů prosadil i zkušený Martiník. Domácí si to ovšem líbit nenechali a ještě před první sirénou se dočkali alespoň snížení, povedeným bekhendem přelstil Sachra Římský.

Po změně stran se Slezané tlačili za vyrovnáním, jejich snaze ovšem chybělo brankové vyústění, Bobry, navíc několikrát podržel dobře chytající Sachr. A tak se skóre měnilo na druhé straně. Opava šla do čtyř, což se ji vymstilo. Od modré totiž tvrdě vypálil Ďurkáč a po teči jednoho z Opavských se kotouč zastavil až v síti. O chvíli později bylo navíc po faulu na unikajícího Andrise nařízeno trestné střílení, sám postižený ale nedovolený zákrok na svou osobu potrestat nedokázal. Do kabin se tak šlo za stavu 1:3.

V poslední části hry hra poněkud zdivočela. K vidění bylo hned na začátku několik vyloučení, Slezan hrál nějakou dobu ve třech proti čtyřem. Opavští se však naštěstí zvládli ubránit. Poté mohli znovu vrhnout síly do útoku, ale i nadále ztroskotávali na Sachrovi. A tak Opava Bobrům podlehla na vlastním ledě 1:3.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Trošku nám dali na frak. Začali jsme slušně, ale po dvou chybách jsme dostali hloupý gól a celé se nám to rozsypalo. Ve třetí třetině už to z naší strany bylo tak trochu zoufalství, i když jsme to zkusili stáhnout na tři pětky. Nevím, jestli se na nás projevila nějaká únava, těžko říct, každopádně Valmez byl lepší a předčil nás ve všech směrech."