Přerov jednoznačně porazil Opavu a ujímá se vedení v sérii

• středa 11. března 2015

První zápas semifinálové sérii opavským hráčům nevyšel. Po první třetině sice na tabuli svítilo skóre 1:0, možná rozhodující moment ovšem nastal na konci druhé dvacetiminutovky. Zubři totiž během dvaadvaceti vteřin vstřelili dvě branky, čímž rozhodně Slezan zaskočili. V dobrém výkonu pokračovali domácí i ve třetí periodě, kde přidali další čtyři branky. Za bílo-červené se prosadili Mosler, Chalupa a Herman.

SF1, středa 11. 3. 2015

HC ZUBR Přerov

8:3 (1:0, 3:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 15. Popelka (Dostálek), 23. Kolář (Janota, Sakrajda), 40. Popelka (Dostálek, Šebek), 40. Sedlák, 41. Dostálek (Šebek), 45. Kolář (Málek), 49. Dostálek (Kudělka, Šebek), 59. Dostálek (Popelka, Polák) – 26. Mosler (Herman), 44. Chalupa (Mosler), 52. Herman (Tůma). Rozhodčí: Obadal, Volf - Novák, Smilek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1988. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3, 8:3.

Vojtek – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Janota, Zbořil, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný – Popelka, Šebek, Dostálek – Blinka, Kolář, Sakrajda – Málek, Školoud, Š. Kratochvíl.

Šafránek – Kysela, Pavelek, Slavík, Tichý, Tůma, Mosler – Vítek, Měch, Kocián - Herman, Polok, L.Černý - Wolf, Chalupa, Baďura - od 41. Rousek, Vaněk, Svoboda

Do zápasu vstoupili domácí velmi aktivně. Navíc skvěle zaplněná MEO Aréna je hnala od úvodního vhazování vpřed.

První velká šance Zubrů přišla ve čtvrté minutě. Sakrajda poslal krásnou přihrávku na Blinku, ale ten se střelou po ledě neuspěl. Tatáž situace se opakovala i o dvě minuty později. Tentokrát byl Blinka zcela sám před Šafránkem, ale ani napodruhé nepřekonal hostujícího brankáře.

Opava se do hry dostala díky dvěma přesilovým hrám v polovině úvodního dějství. Nebezpečná byla především Hermanova rána z otočky a bomba Tichého. Vojtek však opět ukázal, v jaké formě chytá. Stadion poprvé jásal v patnácté minutě. Dostálek prostrčil puk na Michala Popelku, který pálil z poměrně velkého úhlu. Šafránek si sáhnul na kotouč, ale jeho cestě do branky nezabránil.

Druhou třetinu přerovští hráči rozjeli naprosto skvěle. Po dobrém napadání se ke střele od modré čáry dostal Janota a jeho pokus šikovně tečoval Jan Kolář mimo dosah Šafránka.

Opavu však druhá inkasovaná branka nepoložila a začala domácím zle zatápět. Její aktivita nakonec vyústila v kontaktní gól. Po dlouhém obléhání Vojtkovy klece se ke střele dostal Patrik Mosler a puk propadl přerovskému brankáři někde mezi rukou, tělem a pravou tyčí.

Slezan mohl i vyrovnat. Vítek se nejprve prezentoval nepříjemnou tečí a o několik okamžiků později zkoušel překvapit Vojtka rychlým objetím branky Měch. Domácí veterán znovu ukázal svou extratřídu.

Zubři se pořádně ke slovu dostali až v poslední minutě prostřední části a stálo to opravdu za to. Dvoubrankové vedení Přerovu vrátil Michal Popelka, který si nejrychleji našel odražený kotouč a nekompromisně jej poslal do poloprázdné klece Opavy. To však nebylo vše. Ani ne za půl minuty na to se skvělým napadáním prezentoval první útok. Kotouč získal Zdeněk Sedlák a nechytatelnou ranou z mezikruží počtvrté překonal Šafránka.

Poslední periodu začali Zubři tak, jak tu předchozí skončili, tedy brankou. V oslabení se do útoku vrhla dvojice Šebek, Dostálek. Prvně jmenovaný ještě na Šafránka nevyzrál, puk však do branky dorazil Vlastimil Dostálek.

Hosté kontrovali za necelé tři minuty. Šťastného odrazu od zadního mantinelu využil Petr Chalupa a ranou mezi betony překonal Vojtka. Hanáci však rychle odpověděli. Jan Kolář sebral puk za brankou Opavy, a poté bekhendovým zakončením překvapil Šafránka.

Pětibrankový náskok Zubrům zajistila pohledná přesilovková kombinace. Šebek přihrál Kudělkovi, který našel u protější tyče osamoceného Vlastimila Dostálka. Přerovský snajpr měl před sebou snadnou práci.

Ve zbytku utkání mohli diváci vidět ještě dvě branky. Nejprve se radovala Opava. Bohumil Herman vystřelil a puk se s Kudělkovou pomocí dostal za Vojtkova záda. Poslední slovo zápasu měl však Přerov a byl to opět Vlastimil Dostálek, kdo rozvlnil síť opavské klece. Zároveň zkompletoval již svůj druhý hattrick v letošních vyřazovacích bojích.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Jsme rádi, že se nám podařilo zápas zvládnout. Čtyřicet minut však bylo absolutně vyrovnaných. Hodně nám pomohl ten závěr druhé třetiny, v němž jsme dali dva rychlé góly. Dnes se k nám přiklonilo i střelecké štěstí. Výhra nás těší, ale ještě máme před sebou dlouhou a náročnou cestu, abychom udělali další krok. Hráčům však každopádně patří poděkování za výkon.

David Musial (HC Slezan Opava): Za stavu 1:2 jsme měli šance. Myslel jsem, že vyrovnáme, ale pak se to nějak zhroutilo na jejich stranu. Dělali jsme jednoduché chyby a Přerov dával góly, takové je play-off. Na druhou stranu raději prohrát takhle než 0:1 po prodloužení. Přerov v sérii vede, ale ještě nad námi musí dvakrát vyhrát. Rozhodně není konec.