Přestřelka v Novém Jičíně měla pro Slezan špatný konec

• úterý 06. září 2022

Hokejisté Slezanu venku neuspěli ani na třetí pokus. Svěřenci trenéra Aleše Tomáška přitom měli zápas dobře rozehraný a vedli v něm 2:1 a 3:2 i přesto, že ve druhé třetině inkasovali ve vlastní přesilovce pět na tři. Duel se nakonec lámal až v posledních deseti minutách a Nový Jičín zvítězil po divokém závěru 6:4. Další zápas hraje Opava ve čtvrtek, v atraktivním duelu doma přivítá Havířov.

přát., úterý 6. 9. 2022

6:4 (1:2, 1:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 2. Bednář, 25. Flok, 49. Bednář (Flok, Gebauer), 51. Gebauer (Flok, Váňa), 55. Handl (Šlustík), 57. Berka (Holáň) – 15. Zelenka (Buršík, Pachula), 20. Zelenka (Štěpánek), 45. Vojkůvka (Beránek), 55. Wolf (Štěpánek, Šindelář).

Galuška (Šimonů) – Holáň, Hruška, Sluštík, Váňa, Foltýn, Kožený – Flok, Berka, Pecha, Lehečka (C), Bednář, Hilšer, Gebauer, Handl, Maliník.

Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Thiel, Kocián, Štěpánek, Ludvík, Zapletal, Pachula – Wolf (A), Štindl, Kadula, Vašenka, Vojkůvka, Buršík, Zelenka, Římský, Beránek.

Slezané do duelu nasadili i dvacetiletého zadáka Jakuba Ludvíka, odchovance brněnského Warrioru, který uplynulou sezonu rozdělil mezi juniorku Poruby a Havířova. Co se samotného dění na ledě týče, to pro Opavu nezačalo vůbec dobře. Dominik Piták totiž kotouč ze své sítě lovil už po devětašedesáti sekundách, když jej přelstil Lukáš Bednář. V polovině třetiny se sice hosté při přesilovce vyrovnání nepřišlo, v závěru periody si to ale vynahradili. Dvakrát se totiž prosadil sváteční střelec David Zelenka a Opavští rázem vedli.

Po změně stran měl Slezan k dispozici parádní příležitost k navýšení brankového rozdílu. Nejprve dostal 2+2 Bednář, poté ještě fauloval i Sluštík a výsledkem byla minutová přesilovka pět na tři. V té ovšem Novojičínští dokázali téměř nemožné a vyrovnat se podařilo Adamu Flokovi. Ve zbytku druhé části hry už ani jeden z týmů vedení na svou stranu překlopit nedokázal.

A tak se skóre měnilo až na začátku třetí třetiny zásluhou Marka Vojkůvky, který Slezan do vedení poslal podruhé. Jenže už po čtyřech minutách Ďáblové opět srovnali krok, početní výhodu proměnil ve svůj druhý zásah v utkání Lukáš Bednář.

Závěr zápasu se proměnil v pořádnou divočinu. Nejprve se strhla šarvátka, po které putovali Foltýn, Pecha, Zapletal a Zelenka předčasně do sprch. Hra v menším počtu hráčů pak lépe svědčila Novému Jičínu. Ten do vedení deset minut před koncem poslal Robin Gebauer, na jehož trefu vzápětí reagoval Petr Wolf a bylo znovu srovnáno. Jenže domácí nakonec zápas na svou stranu zlomili díky brankám Daniela Handla a Viktora Berky. Slezan tak v Jičíně prohrál 6:4.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Za stavu 2:1 pro nás jsme dostali gól v přesilovce pět na tři, což se jen tak nevidí. Zápas to ovlivnilo. Několikrát jsme sice v utkání vedli, ale dostali jsme branky po našich chybách. V závěru tam byla menší šarvátka před brankou, takže se dohrávalo v menším počtu hráčů. Z výsledku jsme zklamaní. V obraně za nás nastoupil mladý Ludvík, ale zatím u nás působit nebude."