Proti silné Slavii se Slezan držel až do prodloužení

• středa 28. února 2007
  • Michal Berg

O p a v a - Jako by ani nestál proti Slezanu jeden z nejlepších juniorských týmů letošní extraligy. Po nezáživné první třetině se totiž Opava dostala v prvním zápase play-off do vedení po samostatné akci Josefa Tichého a i nadále byla Slavii vyrovnaným soupeřem. Až v poslední části hosté přidali a i díky zbytečným vyloučením Opavy se Slavii podařilo Bartoškem vyrovnat. V prodloužení nejprve Slezan přežil 1:20 oslaben za zbytečný trest za příliš mnoho hráčů na ledě, ale po chvíli rozhodl o vítězství Slavie Stoklasa.

PK, středa 28. 2. 2007

1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

HC Slavia Praha

Branky: 35. Tichý (Herman) - 48. Bartošek (Kauschitz), 62. Stoklasa (Drbohlav) Rozhodčí: Mikula - Chytil, Čech. Vyloučení: 9:5, bez využití. Diváci: 350. Střely na branku: 23:30.

Vašut - Vrabel, Plachký, Gulda, Plánovský, Tichý, Trefil - Tošenovjan, Herman, Jurdič, Havlíček, Stehlík, Wolf, Chalupa, Blaga, Mlýnek

Brož - Beránek, Mazanec, Jebavý, Roth, Drbohlav, Soldán, Hertl, Lang - Bartošek, Stromko, Malárik, Kauschitz, Krejčí, Freisler, Stoklasa, Fára, Sklenář, Indra, Hafenrichter, Kachlík.

Domácí celek, který v minulém roce senzačně vyřadil Spartu nastoupil až s příliš velkým respektem a hned v úvodu se musel bránit přesilovce při vyloučení Plánovského. Slavia se dostala snad do jediné šance, kterou Lang zazdil. Na druhé straně hledal mezi kruhy Chalupa volného Hermanna, ten ke smůle Opavských kotouč minul. Vzápětí musel zasahovat Vašut před nájezdem Klauschitze. Ve druhé části začali mladí Opaváci zvedat hlavu a gólman Furch musel rovněž předvést své umění.

Běžela 35. minuta, Plánovský efektním bodyčekem zastavil jednoho z protihráčů, puk se dostal k Hermannovi, který našel Tichého. Jeden ze slavistických obránců uklouzl a obr domácí obrany střelou k tyči rozjásal slušně zaplněný stadion.

Do třetí třetiny vstoupili hosté náporem a Slezané se vesměs jen bránili. Před jejich brankou to několikrát pořádně hořel. Avšak brankář Metoděj Vašut skvělými zákroky a někdy i se štěstím svůj tým držel. Ve 48. minutě ale nestačil na střelu Bartoška - 1:1. Neuběhlo ani pár minut a Slezané měli možnost přesilovky, tu ale nevyužili a naopak v samotném závěru po špatném střídání šli do čtyř oni.

Stav 1:1 vydržel až do sirény a na řadu přišlo prodloužení. V něm se nejdříve ubránili slávistické přesilovce, jenomže hned po jejím skončení neuhlídali Stoklasu, který vstřelil vítězný gól svého týmu, a výrazně ho tak přiblížil k účasti ve čtvrtfinále.