První domácí výhra juniorky

• pátek 23. září 2005
  • Michal Berg

O p a v a - Juniorce Slezanu se konečně podařilo zvítězit na domácím ledě. Proti kvalitnímu týmu Ytongu Brno se domácím dlouho nevedlo, po první třetině byl stav 0:2, ale zlepšenou hrou se hráči Opavy dostali zpět do hry a otočili průběh zápasu. V sestavě juniorky už chybí obránce Dalibor Balcar, který trenéry nepřesvědčil a klub mu hledá nové angažmá.

6. kolo, čtvrtek 22. 9. 2005

5:3 (0:2, 4:1, 1:0)

HC Ytong Brno

Branky: 21. Kapsa (Weiss), 23. Kříž (Herman), 39. Koloničný (Černý, Polok), 40. Weiss, 54. Černý (Polok) - 9. Štěpánek, 13. Šůrek (Bačák), 32. Vrba. Rozhodčí: Mikula - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 7:10, navíc Kapsa OT DKU - Hudcovský, Bačák, Švaříček 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 120. Střely na branku: 37:23.

Krejčí - Koloničný, Kokavec, Vrábel, Tichý, Huska, Plachký - Weiss, Kapsa, Tůma - Černý, Kocián, Polok - Fuks, Kříž, Herman - Jurdič, Chalupa, Wolf

Švaříček - Žalud, Václavovič, Florián, Bačák, Burzík, R. Černý - Štěpánek, Šůrek, Půček - Sokolovskij, Obdržálek, Němec - Dej, Hudcovský, Kučera - Vrba, Lojek, Kozárek

Petr Beránek (Opava): Tým Ytongu má urostlé hráče, kteří hrají dobře do těla, takže určitě budou z ledu soupeřů vozit body. Nám utekl začátek, naštěstí jsme se ve druhé třetině rychle dostali do hry. Druhou třetinu poznamenalo hodně vyloučení, ve dvojnásobné přesilovce jsme potom srovnali a ve hře ve čtyřech ujel Weiss a poslal nás do vedení. V poslední části jsme pak měli několik slibných šancí, kdy jsme šli sami na brankáře, ale padl už jen jeden gól, kdy se po vyhraném buly trefil Černý.