První přípravák nabídl brankové hody

• pátek 30. července 2004
  • Tomáš Kubánek, hokej.net

T y c h y - K prvnímu přátelskému střetnutí v letošní sezoně si zajeli opavští hráči nedaleko za české hranice do polských Tych. S tradičním přípravným soupeřem sehráli utkání bohaté na branky, v němž se střelecky nejvíce prosadila staronová akvizice Slezanů Daniel Boháč.

, pátek 30. 7. 2004

GKS Tychy

3:6 (1:2, 1:2, 1:2)

15. Baginski, 34. Slusarczyk (Gwizdz), 46. Belica (Smielowski, Justka) - 6. Sochorek (Adamčík), 6. Boháč, 35. Rozum (Barna), 39. Boháč, 47. Měch (Přibyla), 52. Boháč (Ševčík). Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 1000

Pro oba soupeře první přípravný zápas přilákal úctyhodných více než 1000 diváků! Domácí se jim snažili odvděčit útočnou hrou plnou agrasivního napadání, přitom však zapomínali na zadní vrátka, čehož skvěle kontrující Slezané dokonale využívali. První akci Opavských dotáhla k brankovému finiši na rozhraní 5. a 6. minuty dvojice Adamčík - Sochorek. Tentýž efekt nepostrádala o padesát sekund později ani Boháčova střela. Dvoubrankové manko velelo hráčům Tych ještě více útočit. V gól se jim konečně podařilo přetavit šanci Baginského.

Do druhé části nastoupila obě mužstva se stejnou taktikou, s níž led před první sirénou opouštěli. Ovšem až ve 35. minutě se domácím podařilo vyrovnat. Jejich radost však neměla dlouhého trvání, neboť za chvíli Rozum opět převážil vedení na opavskou stranu vah. Klid do šatny Slezanu pak individuální akcí vrátil opět Boháč.

Poslední výsledkem snahy o zkorigování výsledku byla z polské strany trefa na 3:4, když se Belicovi podařilo využít přesilovou hru. Naděje na remízový stav však odmítl nejprve Měch, a poté Boháč, který přesnou střelou využil dvojnásobnou přesilovku, čímž dokonal svůj hatrick.