První tři body! Slezan Jičínu nastřílel pět branek

• středa 23. září 2020

Hokejisté Slezanu se poprvé představili před vlastními fanoušky. A hned z toho bylo vítězství 5:2 s Novým Jičínem. Tři body se ovšem nerodily lehce. Slezané otevřeli gólový účet utkání, jenže hosté v krátkém časovém sledu zápas otočili. Pak už se ale prosazovali jen domácí a na čtyři branky v síti Šimonů hosté nedokázali najít odpověď.

2. kolo, středa 23. 9. 2020

5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Herman (Rousek, Malina), 32. Vaněk (Spálovský), 34. Rousek (Malina, Herman), 49. Šindelář (Herman, Malina), 50. Seidler (Kunc) – 29. Bordowski (Maliník, Kleiner), 30. Bordowski (Maliník). Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Šutara – Bartek, Kořistka. Diváci: 253.

Daňa (Hasala) – Kunc, Kocián, Spálovský, Zouhar, Šindelář (C), Chalupa (A), Šendera – Vaněk, Seidler, Štindl, Římský, Buršík, Kadula, Gulda, Peterka, Herman (A), Kovářík, Rousek, Malina

Šimonů (Galuška) – Már, Holáň, Kleiner, Hruška, Váňa, Vacula, Krutil (A) – Poruba, Lehečka, Macuh (C), Pecha, Štefka, Kafka, Bordowski (A), Hilšer, Sluštík, Flok, Krupa, Maliník

Slezané i do druhého utkání nastoupili v brance s Matyášem Daňou a byli to právě červenobílí, kteří si vytvořili první váženější příležitosti utkání. Ke střele z velkého úhlu se dostal Bohumil Herman, bohužel pro domácí fanoušky ale rozvlnil jen boční síť. Na druhé straně se do zakončení dostal Bordowski, jenže ani on chybu v domácí defenzivě nepotrestal. V Opavě se hrál od úvodního hvizdu svižný hokej. Velkou příležitost měl v 19. minutě domácí Kadula, jenže z mezikruží rozezvučel jen zadní mantinel. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu, domácí udeřili. Nahození Slezanu od modré poskakovalo v brankovišti tak dlouho, až kotouč do sítě v čase 19:45 dopravil Herman.

V prostřední části hry měli nejprve možnost početní výhodu, jenže tu nevyužili. To mohl potrestat Malina, ten se z mezikruží ale neprosadil. A tak byli Opavští potrestáni. V čase 28:36 se k odraženému kotouči v mezikruží dostal Bordowski a střelou k pravé tyči vyrovnal. Za další minutu dokonce Ďáblové vedli. Tentokrát se prosadili v oslabení a střelcem nebyl nikdo jiný, než Richard Bordowski, který překonal domácí obranu a nadvakrát si poradil i s Daňou. Jenže domácí nesložili zbraně a v čase 31:10 bylo vyrovnáno. Vaněk si vzal ve středním pásmu kotouč, pohrál si s novojičínským bekem a mířil nekompromisně do vinklu – 2:2. Přítomní fanoušci byli svědky zajímavého hokeje a zanedlouho se dočkali další branky. K jejich radosti lovil puk ze sítě Šimonů, který se nestačil přesunout včas a Rousek měl úlohu relativně snadnou. Druhá třetina nabídla kromě dalších šancí ještě tyč Novojičínských, která zvonila po teči Roka Macuha.

Do poslední třetiny šli domácí s jasným cílem – minimálně udržet současný stav a ideálně ještě nějakou tu branku přidat. Červené světlo mohlo svítit během vlastního oslabení, ve kterém ujeli Malina s Rouskem, druhý jmenovaný však jen orazítkoval tyčku hostující klece. Ještě před polovinou třetí periody ale měli Opavští k dispozici přesilovku pět na tři a naložili s ní bravurně. Šindelář dvojnásobnou početní výhodu potrestal přesnou ranou z vrcholu levého kruhu, klasickou přesilovku využil neméně vyměřeným projektilem Seidler a bylo hotovo. Hosté navíc v závěru ještě šli dvakrát do čtyř, takže se ani nedostali k nějakému výraznějšímu tlaku a Slezané mají první tři body nového druholigového ročníku.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Vedli jsme, ale najednou jsme prohrávali. Bylo to takové nahoru, dolů, ale naštěstí jsme zápas rychle otočili a nedostali žádný gól navíc. Potom by se to těžce dotahovalo. Dali jsme dva góly za sebou v přesilovce a poté už jsme zápas relativně v pohodě dohráli. Ale ve fázi, kdy byl zápas vyrovnaný, nebo jsme prohrávali, určitě nervozita byla. Konečně nám dnes napadaly branky, i když se výhra nerodila lehce. Asi rozhodla trpělivost a bojovnost, možná i domácí prostředí. Diváci nám hodně pomohli, když nám to nešlo, tak je bylo hodně slyšet, což je dobře."

Petr Macháček (trenér Nového Jičína): "Blbě se mi to hodnotí. Myslím si, že byl zápas vyrovnaný, ale domácí byli rozehranější, my jsme v prvním kole nehráli. Udělali jsme spoustu chyb, o vedení 2:1 jsme brzy přišli. Na útočné modré jsme dvakrát nechali kotouč a soupeř nás za to trestal. Ve třetí třetině z naší strany byla přemíra snahy, hrubky a fauly. Domácí to zvedlo a utkání už se víceméně jen dohrávalo. Dnes rozhodl důraz v brankovišti a produktivita, v tomto směru byli domácí lepší."