První zápas doma, první výhra. Slezan přehrál juniory AZetu

• středa 18. srpna 2021

Hokejisté Slezanu svůj první domácí přátelák zvládli. Proti havířovským juniorům jim vyšla především první třetina, kterou vyhráli 3:1. Aktivnějším celkem byli i ve zbytku utkání, které nakonec dotáhli do zdárného konce a radují se z výhry 4:1.

příp., středa 18. 8. 2021

4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

AZ Havířov U20

Branky a nahrávky: 9. Seidler (Štindl), 13. Římský (Ficek), 14. Urban (Kadula, Buršík), 38. Horný – 16. Bárta (Damašek, Ketner)

Piták (Baldik) – Šindelář, Kocián, Prokop, Kunc, Ficek, Thiel. Zapletal – Rousek, Malina, Peterka, Wolf, Štindl, Seidler, Horný, Beránek, Římský, Buršík, Urban, Kadula.

Zlatnický (od 31. Novák) – Kubíček, Kremnický, Fědor, Kyselý, Ketner, Zavřel, Bílek – Basta, Byčkov, Pastor, Špaček, Plevla, Lysonek, Petriska, Damašek, Krupa, Vašenka.

Slezané chtěli v utkání složit reparát za úterní porážku v Kopřivnici. A hned od začátku to bylo znát. První branky se Opava nakonec dočkala na začátku deváté minuty. Štindl zpoza branky našel parádní přihrávkou mezi kruhy Seidlera a ten z první otevřel gólový účet utkání. Za dalších pět minut už to bylo o dvě branky. Na konci opavského přečíslení dva na nikoho zakončoval do prázdné klece Římský. Opavští byli v laufu a za dalších 37 sekund už to bylo o tři branky. Slezan sehrál pohlednou kombinaci na trase Buršík, Kadula, Urban a posledně jmenovaný už to měl jednoduché. Úspěchu se v první třetině nakonec dočkal i Havířov, Pitáka se povedlo přelstít Bastovi.

Ve druhé třetině se Havířovským podařilo hru vyrovnat a Piták musel řešit několik nepříjemných situací. Nakonec si ale vždycky dokázal poradit. Slezané nejprve pohrozili neproměněným únikem Seidlera, i v prostřední části hry se ale branky nakonec dočkali. Ve 38. minutě se kotouče na útočné modré chopil Horný, sjel si směrem k pravému kruhu a ranou do šibenice nekompromisně zavěsil – 4:1.

V poslední části hry už se hra odehrávala převážně v pásmu havířovských mladíků. Těm dělal problém vysoký presink Opavských, jenže jejich aktivita se po většinu času obešla bez výraznějších šancí. Nejvýraznější šanci Slezanu měl čtyři minuty před koncem Kryštof Kadula, zblízka ale Urbanovu žabku zužitkovat nedokázal. Na druhé straně se pak ještě blýskl Piták, který fantastickým zákrokem lapačkou zlikvidoval ránu z mezikruží.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Byl to pro nás druhý zápas ve dvou dnech, není jednoduché hrát s juniory, kteří dobře bruslí a silově jsou na tom podobně, jako my. Trošku jsme z toho měli obavy. Nakonec si myslím, že jsme to zvládli, i když jsme hráče nutili více střílet a pořád jsme jich měli málo. Nejspíše v pátek bude nějaké resumé, kdy se kádr zúží a možná ještě pak naopak někdo přijde."