První zápas v režii Jičína, Slezan chytl šestku

• středa 16. března 2022

Opavští hokejisté ve finálové sérii prohrávají 1:0. Úvodní duel na ledě Ďáblů jim vůbec nevyšel a Slezan prohrál 6:0. Po celé utkání lepší Novojičínští o osudu utkání rozhodli dvěma slepenými góly už v první třetině.

F1, středa 16. 3. 2022

6:0 (2:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Lehečka (Franek), 8. Květoň (Zdeněk), 38. Flok (Váňa, Gebauer), 54. Zdeněk (Květoň, Kuboš), 56. Franek (Lehečka, Hruška), 59. Flok (Gebauer, Sluštík). Rozhodčí: Held, Blaha – Maloušek, Čelechovský. Vyloučení: 1:2, využití: 1:0. Diváci: 948.

Šimonů (Galuška) – Tomeček, Hruška, Foltýn, Kuboš, Váňa, Kožený, Andrýsek – Franek, Maliník, Konečný, Gebauer, Kafka, Lehečka (C), Zdeněk, Sluštík, Flok, Štefka, Káňa, Květoň, Kořenek.

Piták (Baldik) – Věntus, Zelenka, Zouhar, Thiel, Kunc, Zapletal, Peterka, Kocián – Vašenka, Štindl, Beránek, Krupa, Kadula, Rousek (A), Damašek, Horný, Wolf (C), Buršík, Malina (A), Římský.

Slezan na ledě Nového Jičína od počátku tahal za kratší konec. Svěřenci kouče Aleše Tomáška sice přečkali prvních pár minut domácího náporu, pak ale inkasovali dvě slepené branky. V osmé minutě nejprve po střele Franka úspěšně dorážel Lehečka. Neuplynulo ani půl minuty a přišla druhá pohroma. Opavské obraně pláchl Květoň, jehož střela doskákala za Pitákova záda. Slezané následně hru vyrovnali, Šimonů musel řešit pár závarů, se všemi si ale dokázal poradit.

Po změně stran znovu diktovali tempo hry Novojičínští. Opavští působili bezkrevně a dalo by se říci, že jim nevycházelo vůbec nic, červenobílí hrozili pouze ze sporadických brejků. Dominiku Pitákovi se v brance Opavy podařilo zlikvidovat několik příležitostí domácích, v čase 37:46 ale kapituloval potřetí. Ďáblové jeli do přečíslení dva na jednoho, Flok vzal ranou na zadní tyč zodpovědnost na sebe a bylo to 3:0.

V poslední části hry už bylo na novojičínském kluzišti znát, že je o výsledku prvního finále rozhodnuto. Slezan ještě mohl duel zdramatizovat dvanáct minut před koncem, přesilovou hru ale Nový Jičín dokázal ubránit. Naopak Ďáblové ještě úřadovali v posledních minutách. Čtvrtou branku přidal Zdeněk, za další dvě minuty potrestal faul Slezanu přesnou ranou Franek. Poslední slovo pak měl minutu a půl před koncem svou druhou brankou Flok. Opava tak na ledě Nového Jičína prohrála jednoznačně 6:0 a v pátek bude doma usilovat o srovnání série před vlastními fanoušky.

Aleš Tomášek (trenér Opavy): "Bohužel jsme zaspali začátek a poté jsme v tom pokračovali. Jičín byl lepší po celý zápas. Působili zkušenějším dojmem, hráli přesně to, co potřebovali. My jsme se neměli čeho chytit. S Valmezem jsme taky nejprve venku měli problémy, doma se o výsledek porveme. Ve finále je jedno, jestli člověk venku prohraje 6:0, nebo 1:0. Pořád v sérii vyhráli jenom jeden zápas."