Regionální derby Opavě hrubě nevyšlo, v Porubě schytala pořádný debakl

• středa 19. října 2016
  • Lukáš Jasoněk, Soňa Molatová

Na středeční utkání budou chtít opavští hokejisté jistě co nejdříve zapomenout, na ledě Poruby ho totiž prohráli vysoko 1:9. Přitom první třetina podobnému přídělu gólů do sítě Opavy vůbec nenasvědčovala, díky trefě Hermana totiž bylo skóre vyrovnané. V následujících periodách se už ale prosazovali pouze domácí a konečný výsledek je pro opavské barvy velmi krutý.

11. kolo, středa 19. 10. 2016

HC RT TORAX Poruba

9:1 (1:1, 3:0, 5:0)

Branky a nahrávky: 2. Seidler (Ballner), 24. Zachar, 27. Ballner (Seidler, Tomčák), 38. Sedlář (Slováček, Piecha), 44. Vaněk (Sedlář, Slováček), 45. Seidler (Flašar, Zachar), 50. Slavík (Orság, Zachar), 53. Slavík (Seidler), 59. Tichý (Jáchym) – 19. Herman (Šindelář, Polok). Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 383. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 9:1.

Kubáň – Slavík M., Puškár, Flašar, Tichý, Puzič, Rudl, Bail, Adamík – Ballner, Kafka, Piecha, Sysala, Vaněk, Jáchym, Sedlář, Orság, Seidler, Slováček, Zachar, Tomčák

Wanecki (45. Šafránek) – Slavík D., Holík, Galvas, Černý T., Mosler, Šindelář, Štěpánek, Tůma – Wolf, Polok, Vítek, Grygar, Chalupa, Selingr, Herman, Pavelek, Černý L., Hartmann, Štindl, Rousek

Bezbrankový stav se na světelné tabuli dlouho neohřál, minutu a čtvrt po začátku utkání využil Petr Seidler odkryté branky, kterou mu nechtěně dopřál Wanecki a puk zakotvil do kasy Opav. Jen pár sekund poté nabídl hostům přesilovku svým faulem porubský Adamík a přesto, že se Opavští dostávali do šancí, proměnit je nedokázali.

Vyrovnání přišlo chvíli před koncem první třetiny, kdy se po vhazování před Kubáněm opřel do puku Bohumil Herman tak tvrdě, že dělovka z kruhu pouze prosvištěla za záda porubského gólmana. Na první přestávku tak mohli jít Opavštví v relativním klidu, který je ale na počátku druhé periody opustil. David Zachar překonal Waneckeho střelou mezi betony a vybojoval pro domácí tým opět vedení. Po chvíli se Opava ocitla v oslabení, kterého Poruba využila. David Ballner svou střelou do rohu opavské svatyně poslal kotouč do kasy hostů potřetí. Ostravský celek potrestal za faulování své hosty také čtvrtým gólem, když Marek Sedlář vyzrál na opavského brankáře ránou nad betony.

Start poslední dvacetiminutovky se nesl v pokračování rozkládání hostujícího celku. Tři minuty po začátku poslal za Waneckeho záda kotouč Rostislav Vaněk, který svou střelu směřoval do horního rohu kasy hostí. Obdobně na opvského brankáře vyzrál po minutě i Petr Seidler a šestým gólem vyhnal Waneckeho z brány. Sotva se ale Šafránek stačil v bráně pořádně rozkoukat, na trestnou lavici mířil jeden z jeho spoluhráčů a opavský celek šel do oslabení. Toho opět Poruba využila a nadělila z hole Marka Slavíka sedmý gól, když porubský obránce uspěl střelou pod vyrážečku. V téže minutě utkání se vrátka na lavici hanby otevřela zase a na dvě minuty klidu za ně byl dokázán Tomáš Černý. Absenci jednoho soupeřova hráče opět využil Marek Slavík a pokořil Šafránka střelou nad rameno. Poslední kousek zasadil do brány Slezanu z mezikruží ex opavský Josef Tichý a upravil tak konečné skóre na 9:1.