• úterý 29. října 2019

Tak to bylo něco! Utkání plné zvratů sledoval hezky zaplněný zimní stadion v Opavě. O osudu utkání rozhodovalo až prodloužení, ve kterém se štěstí přiklonilo na stranu Šumperku, Slezan tak po porážce 6:7 bere bod.

14. kolo, úterý 29. 10. 2019

6:7 (1:0, 3:3, 2:3 - 0:1)

Draci Šumperk

Branky a nahrávky: 15. Kysučan (Zouhar, Malina), 32. Wolf (Černý), 36. Rousek (Malina), 36. Pawliczek (Štindl, Ficek), 52. Hendrych (Ficek, Kysučan), 53. Rousek – 24. Jaroš (Hroch, Gewiese), 27. Kofroň, 29. Kabelka (Krejčiřík, Antonov), 48. Spratek (Kofroň, Gewiese), 54. Sedlák (Milfait), 55. Hroch (Haloda, Kabelka), 61. Vachutka (Milfait) . Rozhodčí: Šutara – Rychlý, Vengřín . Vyloučení: 4:5 . Bez využití . V oslabení: 1:1 .

Daňa (Lamla) – Šindelář, Chalupa, Zdeněk, Ficek, Peslar, Zouhar – Štindl, Peterka, Malina, Kovářík, Kysučan, Pawliczek, Kadula, Herman, Wolf, Rousek, Černý, Cihlář, Hendrych

Peksa (Wanecki) – Haloda, Drtil, Sedlák, Kabelka, Řezáč, Chujac, Gewiese – Milfait, Kofroň, Krejčířík, Jaroš, Vachutka, Urban, Spratek, Pokorný, Müller, Antonov, Scheuter, Hroch, Šíp

Utkání se od začátku hrálo ve svižném tempu, oba týmy měly k dispozici přesilovky, ale na branku se nakonec čekalo až do 15. minuty. Adam Zouhar napřáhl od modré, orazítkoval levou tyč, a Kysučan uklidil kotouč do sítě. Ten pak mohl přidat i druhou branku, ale v úniku ho na poslední chvíli při zakončení rozhodil bek Draků. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0. A pak to začalo.

Nejprve udeřili třikrát hosté. Ve vlastním oslabení vyrovnal Jaroš a v následujících minutách byla Opava pořádně otřesená. Toho využili Kofroň a vzápětí . Mohlo se zdát, že už favorit utkání nepustí. Opava ale vstala z mrtvých. Ve čtyřech využil přečíslení Wolf a na koni byl pro změnu Slezan. Za další čtyři minuty šla Opava dvěma slepenými góly podruhé v utkání do vedení. Malina vybídl ke skórování Rouska Peksu pak překonal i Pawliczek a Opava po dvou třetinách vedla 4:3.

Ve třetí třetine čekali diváci na branku do 48. minuty a bohužel přišla do té domácí. Bývalý hráč Slezanu Spratek vzal při přečíslení zodpovědnost na sebe a propálil Daňu na zadní tyči. Pak zase šla do vedení Opava. Ficek krásně v mezikruží našel Hendrycha a ten dokázal puk procedit přes Peksu. O minutu později si Rousek stáhl puk na střed útočného pásma, přes clonícího obránce vypálil a bylo to 6:4.

Jak vstala z mrtvých za stavu 1:3 Opava, tak stejně se to povedlo Šumperku. Kontaktní branku vstřelil Sedlák, v čase 54:41 srovnával Hroch. A tak se šlo do prodloužení. V něm domácí ztratili puk na útočné modré, kanonýr Vachutka jel sám a Daňu se mu podařilo přelstít. Opava tak z neskutečného zápasu bere bod.

Pavel Zdráhal (trenér Opavy): „Pro diváky atraktivní, pro nás trenéry nervy drásající. Šumperk prokázal kvalitu, v útočné třetině prokázali, že jsou asi nejlepším celkem v soutěži. Dali jsme první gól, to je vždycky výhoda, ale ve druhé třetině jsme trošku začali hrát jako Šumperk, což my nejsme. Vrátili jsme se ale do zápasu a za stavu 4:4 bychom bod brali všema deseti. Za stavu 6:4 jsem věřil, že to uhrajeme, dostali jsme se pod tlak. Prodloužení už je vabank a nám na modré skočil puk. Celému mužstvu patří dík. Musím poděkovat fanouškům, bylo cítit, že je atmosféra jiná. Věřím, že budeme pokračovat v dobrých výsledcích a cestu na stadion si najdou.“