S Novým Jičínem Slezan remizoval

• středa 07. srpna 2019

Netradičně remízou skončilo úterní utkání Opavy s Novým Jičínem. Po základní hrací době a prodloužení svítil na světelné tabuli stav 2:2, nerozhodně 1:1 pak skončily po pěti sériích také nájezdy.

příp., úterý 6. 8. 2019

2:2sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 45. Wolf (Štindl, Rousek), 46. Herman – 28. Lehečka (Kafka, Metelka), 57. Poruba (Kafka). Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.

Lamla (Svoboda) – Peslar, Slavík, Šindelář, Štindl, Fědor, Vilinskij, Vícha – Šmíd, Pělucha, Herman, Rousek, Kovařík, Wolf, Kysučan, Malina, Hendrych, Římský, Horný, Kadula, Ficek

Matoušek (Sonnek) – Hruška, Metelka, Adamík, Gřesík, Janiczek, Kobylík – Kafka, Lehečka, Poruba, Králík, Sonnek, Palička, Vaňo, Pecha, Slovák

První třetina se nesla především ve znamení skvělých výkonů obou brankářů. Dvě největší šance měl kapitán Herman, ale jednou se proti jeho střele z první stačil Matoušek včas přesunout, podruhé jej pro změnu vychytal zblízka. Několik šancí měli na druhé straně i Novojičínští, skóre se ovšem neměnilo.

Ve druhé periodě už se branky diváci dočkali, kotouč bohužel ale skončil v kleci Opavy. Kafka vybojoval kotouč v rohu opavské třetiny, do mezikruží jej předložil Jakubu Lehečkovi a ten se z první nemýlil – 0:1. Slezané sice byli aktivnější, Ďábly ale i nadále držel skvěle chytající Matoušek.

Do třetí třetiny vstoupila Opava dobře a už po minutě hry mohl srovnat skóre Wolf, tvrdou ranou však orazítkoval jen novojičínské břevno. Slezan to ale dlouho nemuselo mrzet, protože skóre i tak brzy otočil. Nejprve dorazil Štindlovu střelu Petr Wolf a jen o 68 sekund později dal po krásné individuální akci domácím vedení Bohumil Herman.

Ďáblové se však nevzdali a dočkali se vyrovnání. Tři minuty před koncem se Jan Poruba protáhl po pravé straně kluziště a bekhendem překonal Svobodu.

Vítěze pak nenašlo prodloužení, ani samostatné nájezdy, které po pěti sériích skončily 1:1. Branku Opavy v nich vstřelil Wolf.