S Plzní rozhodly opavské přesilovky pět na tři

Zápas18.11.2005 | Tomáš Kubánek
O p a v a - Druhé utkání ve dvou dnech sehráli na domácím kluzišti opavští dorostenci. A také toto dokázali mladíci Slezanu vyhrát. Tentokráte však vládly pozorné obrany, zvláště ta domácí bojovala velmi obětavě. Karel Suchánek tak může být se svými prvními kroky v roli trenéra dorostu, kam byl převelen z úspěšných juniorů, zatím určitě spokojen.
22.kolo, pátek 18.11.2005
3:0(2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 13. Plánovský, 13. Blaga (Kotala, Plánovský), 45. Blaga (Szewczyk). Rozhodčí: Přikryl - Palad, Hanzlík. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Diváci: 90.
HC Slezan Opava: Kroček - Plánovský, Čermák, Gulda, Kukla, Žídek, Gorčák, Mrkva, Michálek - Hegedüš, Kotala, Herman - Szewczyk, Vítek, Blaga - Hudečka, Baďura, Koschatzký - Fišara.
HC Plzeň 1929: Francouz - Špiler, Jeřábek, Boháč, Pour, Rutta, Zeman - Šimek, Heřmánek, Novák - Stránský, Kubalík, Trojan - Šamlot, Pitule, Urbánek.

Komentář k zápasu

Zatímco v minulém kole se soupeři na opavském ledě pustili ihned do takřka bezhlavého útočení, jevil se tento souboj od počátku jako dokonalá taktická partie. První situace, která stojí za zmínku, se odehrála až v 9. minutě, kdy se vracel z trestné lavice domácí Kotala, který přiťukl puk Hermanovi, který ale v situaci dva na jednoho vynechal z kombinace lépe postaveného Hegedüše. Plzeňští se do útoku tlačili přece jen více, ale většina jejich pokusů měla charakter jen střely a následné dorážky.

Ve 12. minutě začalo nejpodstatnější období zápasu, které bylo ve znamení dvojnásobných přesilovek Opavských. Tu první spustil háček Heřmánka, který takto zastavil slibný průnik Blagy. Za šest sekund se na modré napřáhl Plánovský a jeho rána si našla cestu až do sítě. Za necelou minutu zvýšil Blaga, čímž potrestal nesportovní krosček Trojana po odpískání. O několik chvil později poslal rozhodčí za nesportovní chování střídačky Západočechy opět do tří, tentokráte se však skóre už neměnilo. Šanci snížit měl v 18. minutě Kubalík, ale jeho blafák zastavily Kročkovy betony. Přesto se však kotouč dostal za jeho záda a nikdo si nemůže být stoprocentně jistý, zda jej opavští beci odpálili do bezpečí ještě na brankové čáře, nebo už za ní. Píšťalka sudího zůstala každopádně němá.

Ve druhé třetině bolely z výkonů obou týmů oči. Z celkové nudy se dá vyzdvihnout snad jen nebezpečná střela Poura, plzeňská přesilovka pět na tři, Vítkův blafák, který mu znesnadnil faulem Novák a přesilovková rána Plánovského do spojnice tyče a břevna. Jinak se hra kouskovala častými zakázanými uvolněními a ofsajdy.

Ve 45. minutě vyzkoušel Kročkovu pozornost Jeřábek, kterého za chvíli v plzeňském obranném pásmu obešel Blaga a zvýšil na 3:0. Debakl mohl z výsledku udělat Hudečka, ale trefil jen tyč. Plzeň se nevzdává, ale její platonická převaha v gól stále nevyúsťuje. Aktivní byl v těchto chvílích zejména Kubalík, ale jeho ránu od modré Kroček vyrazil do ochranné sítě a ani při samostatném úniku plzeňský útočník neuspěl. Na druhé straně nepřelstil ve stejně situaci ani Blaga Francouze, a tak Opava zásluhou bojovnýho výkonu vyhrála 3:0.

Ohlasy trenérů

Karel Suchánek (Opava): "Máme velkou radost z dnešního vítězství. Podali jsme bojovný výkon, podržel nás gólman, ale měli jsme také štěstí, protože Plzeň hrála lépe. Vyhráli jsme srdcem."

František Černý st. (Plzeň): "O osudu utkání rozhodla první třetina, kdy jsme se nechali zbytečně vylučovat do tří. Na druhou stranu jsme však za šedesát minut nedokázali dát gól, takže jsme nemohli vyhrát."


Aktuálně na webu

×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC TATRA Kopřivnice
HC Slezan Opava