SDO: Extraligový nováček musel spolknout hořkou pilulku

• sobota 05. září 2015
  • Filip Lefenda, Martina Sikorová

Ani starším dorostencům se vstup do nejvyšší soutěže nevydařil. Extraligový nováček z Opavy musel hned na úvod změřit síly se silným Třincem, který byl po celý zápas jednoznačně lepším týmem, což dokládá i konečné skóre 11:0 ve prospěch mladých Ocelářů.

1. kolo, pátek 4. 9. 2015

HC Oceláři Třinec

11:0 (5:0, 2:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 1. Przbyla (Mach, Lacka), 8. Stuchlík, 10. Marguš (Mach), 11. Hrehorčák (Stuchlík), 17. Stuchlík (Imrich), 22. Stuchlík (Imrich), 30. Kvasnica (Hrehorčák), 47. Vochozka (Radzienciak, Hladonik), 53. Plitko (Lacka, Najsar), 54. Hrehorčák (Kvasnica), 57. Hrachovský (Radzienciak, Hladonik). Rozhodčí: Trombík - Bojda, Konvička. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 48:5. Průběh utkání: 11:0.

Ovčaří – Hrachovský, Krzak, Valíček, Radzienciak, Klocek, Brabec, Marguš, Imrich – Stuchlík, Plitko, Vochozka, Mach, Hrehorčák, Przybyla, Kvasnica, J. Hladonik, Lacka, Kalus, Najsar, Molin

Mocher – Kupka, Mar, Lelek, Cibulka – Fedor, Pělucha, Blecha, Langer, A. Hladoník, Timko, Döhrer, Hilšer, Adamczyk, Bitomský

Do úvodního zápasu nové sezóny měli Oceláři bleskový nástup, časomíra nestihla odečíst ani jednu minutu a třinecká střídačka se mohla radovat poprvé po střele Dana Przybyly. Mladíci Slezanu poté zahrozili brejkem Langera, třinecký gólman ale vyrovnání nepřipustil. Na další gól se ale ve Werk aréně příliš dlouho nečekalo a po individuální akci Kryštofa Stuchlíka inkasoval opavský gólman podruhé.

O dvě minuty později bylo na domácí střídačce ještě veseleji, když po ráně Timoteje Marguše od modré zamířil kotouč po odrazu o horní tyč za záda Mochera. Třetí a čtvrtý gól domácích od sebe dělil ještě menší časový úsek, sedmadvacet sekund po gólu Marguše totiž propálil gólmana Slezanu Patrik Hrehorčák. Opavští mladíci si svou druhou velkou příležitost vytvořili v početní výhodě, ale po dorážce Fedora dokázal Ovčaří zastavit kotouč na brankové čáře. Poslední gól v této části pak padl po teči Imrichovy střely, o kterou se postaral Kryštof Stuchlík.

Krátce po startu prostřední dvacetiminutovky si početní výhodu vyzkoušeli také Oceláři a dokázali ji proměnit v šestý gól. Kryštof Stuchlík se ze středního pásma protáhl až před Mochera a zkompletoval hattrick. Následně se do hry vkradly nepřesnosti na obou stranách, v třicáté minutě se ale hráči s dráčkem na prsou mohli radovat po přesné střele Michala Kvasnicy.

Hned nato byl ve skvělé příležitosti také Vochozka, ten ale sám před opavskou brankou neuspěl. A opavský gólman poté zachránil svůj tým ještě jednou, když zastavil kotouč na brankové čáře. Do konce druhé třetiny už se na ledě nic zajímavého nestalo a do kabin tak odcházeli třinečtí mladíci s již sedmibrankovým vedením.

Závěrečnou část odstartovala příležitost Fedora, opavský útočník ale nedokázal obejít Valíčka a do přečíslení se tak se svým spoluhráčem nedostal. Tomáš Vochozka už si na druhé straně počínal přesněji a po přesné ráně z mezikruží přidal další kotouč do sítě Slezanu. O další gól domácích se poté zasloužila dvojice Lacka - Plitko, kdy prvně jmenovaný poslal puk na hůl Daniela Plitka a ten z kruhu prostřelil Mochera.

Ani to ale ještě nebylo ze strany Třince vše. Po přihrávce Kvasnicy se do brejku dostal Patrik Hrehorčák a završil desítku gólů v síti Slezanu. Krátce na to mohl Hrehorčák zkompletovat hattrick, nařízené trestné střílení ale domácí útočník nevyužil. Ještě jeden gól ale přece jen padl. Z blízkosti modré čáry vypálil přesně Ondřej Hrachovský, který tak zaznamenal první gól po svém loňském příchodu do Třince.