SDO: Kladno nasázelo Slezanu deset branek!

• sobota 16. ledna 2016

Kladenští Rytíři dnes s přehledem porazili naše starší dorostence a připisují si tak do tabulky zasloužené tři body. Nejvíce bodů nasbíral v tomto duelu domácí Adam Kubík, jenž vstřelil dva góly a na další čtyři přihrál. O jediný gól Opavy se v oslabení postaral Radek Řečinský, ten se skvěle obtočil kolem domácí klece a zasunul kotouč za brankáře Blažka. Další střetnutí čeká naše mladíky v úterý v Pardubicích.

Nadstavba, sobota 16. 1. 2016

HC KEB Kladno

10:1 (5:0, 1:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 2. Hrabík (Pejchal, Haspeklo), 6. Kubík (Kalaj), 9. Hrabík (Kalaj, Veber), 12. Kalaj (Kubík, Klusáček), 16. Kučera (Hrabík), 29. Řepka, 42. Haspeklo (Bláha), 43. Řepka (Kubík, Kalaj), 52. Husarik (Kubík, Řepka), 57. Řepka (Kubík, Kalaj) – 32. Řečinský. Rozhodčí: Prchal – Krátký, Müller. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 40. Střely na branku: 41:18. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 9:1.

Blažek – Klusáček, Haspeklo, Kryll, Veber, Smrž – Řepka, Hrabík, Svoboda, O. Bláha, Kouba, M. Kučera, Kalaj, Husarik, Kubík, Pejchal.

Hasala (16. Lamla) – Kunc, Lelek, Kroček, Cibulka – Fedor, Pělucha, Blecha, Langer, Hladoník, Döhner, Skalka, Řečinský, Konečný, Adamczyk.

Domácí vstoupili do zápasu výborně a hned ve druhé minutě šli do vedení po trefě Kryštofa Hrabíka - 1:0. O chvíli později předvedl Adam Kubík krásnou individuální akci a navýšil - 2:0. Kryštof Hrabík se vzápětí protlačil až před branku a bekhebden zakončil přesně - 3:0. S Opavou to vypadalo ještě hůře ve dvanácté minutě, kdy Adam Kalaj prudkou střelou propálil Hasalu - 4:0. Skóre první části završil Michal Kučera. Ten vypálil přesně k tyči a vyhnal Hasalu z branky - 5:0.

Lamla v úvodu druhé části držel naděje svého týmu. Poradil si jak se Svobodovou individuální akcí, tak s Husarikovou střelou z první. O chvíli později ale přeci jen kapituloval, když Pavel Řepka z nulového úhlu dostal puk do sítě - 6:0. Přesilová hra domácím nevyšla vůbec. Radek Řečinský vybojoval kotouč a překonal Blažka - 6:1. S dalšími šancemi si Lamla poradil, a tak už ve druhé třetině žádná branka nepřibyla.

Třetí perioda však byla opět ve znamení Rytířů. Hned v úvodu propadlo nahození Václava Haspekla brankáři Lamlovi - 7:1. O půl minuty později navíc střílel Pavel Řepka přesně z první - 8:1. O další navýšení vedení se postaral svojí tečí Pavel Husarik - 9:1. Poslední hřebíček do rakve Opavy přidal Pavel Řepka, který z dorážky završil hattrick - 10:1.