SF2: Opava přehrála Valmez, série srovnána na 1:1

• čtvrtek 03. března 2022

Série s Valašským Meziříčím je srovnána na 1:1! Opavští hokejisté před vlastním publikem předvedli bojovný výkon a po zásluze byli odměnění vítězstvím. O tom rozhodl osm minut před koncem přesnou trefou Petr Wolf, který se prosadil ze své třetí velké šance v zápase. Poté ještě výhru pojistil Vlastimil Malina a Opava vyhrála 3:1. Série se tak vrací na Valašsko za vyrovnaného stavu.

SF2, čtvrtek 3. 3. 2022

3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

HC Bobři Valašské Meziříčí

Branky a nahrávky: 22. Hotěk (Krupa), 53. Wolf (Rousek), 56. Malina (Vašenka, Wolf) – 34. Kuchařík (Kozubík, Báchor). Rozhodčí: Rozhodčí: Škach – Bezděk, Veselý. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 797.

Piták (Baldik) – Šindelář (C), Thiel, Zouhar, Kocián, Zelenka, Věntus, Zapletal – Vojtovič, Krupa, Peterka, Kadula, Beránek, Vašenka, Hotěk, Rousek, Malina (A), Wolf (A), Horný, Buršík. Trenér: Aleš Tomášek.

Sachr (Slovák) – Báchor (A), Vosátko, Ďurkáč, J. Jenáček, Holiš, Gabrhelík, Kamas – Goiš, Vávra (A), Pořický (C) – Andris, Křivohlávek, Finsterle – Dobša, Vavřík, Apolenář – Weintritt, Kozubík, Kuchařík. Trenér: Lukáš Plšek.

Už od prvních minut bylo na hodně slušně zaplněném zimáku znát, že jde o hodně. Hrál se zajímavý hokej s množstvím šancí na obou stranách. Už po necelých čtyřech minutách mohl jít Slezan do vedení, kouzlo Davida Sachra se ale nepodařilo odčarovat ani Tomáši Rouskovi, který na brankáři Bobrů ztroskotal zblízka. Poté ještě neuspěl se zajímavou tečí Kadula. Následovala přesilovka červenobílých, která přinesla zajímavé momenty před brankou Pitáka i Sachra. Nejprve se zaskvěl Apolenář, který si v oslabení pohrál s opavskými obránci a následně vystřelil do břevna. Tři minuty před koncem ještě hosté přežili skrumáž, dorážející Vašenka byl atakován krosčekem, píšťalka rozhodčího však zůstala k nelibosti domácího publika němá. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:0.

Výborný hokej byl k vidění i po změně stran. Opavští byli viditelně nabuzení a byli lepším týmem. Odměnění byli už po dvou minutách, Krupa se prosmýkl podél mantinelu a vypálil, jeho střelu pak za bezmocného Sachra dorazil Michal Hotěk. Slezan byl při chuti i nadále, za dalších pět minut neuspěl v úniku se svým nájezdem Petr Wolf. Za další minutu a půl orazítkoval Malina břevno. V čase 33:13 bohužel přišlo vyrovnání. O to se postaral Šimon Kuchařík, který se nejlépe zorientoval v opavském brankovišti a doklepl puk do sítě. V závěru druhé třetiny ještě byly k vidění zajímavé momenty na obou stranách, ale skóre už se neměnilo.

V poslední části hry Slezan hnalo osm stovek fanoušků za výhrou. Té se také Slezané dočkali. Nejprve tváří v tvář podruhé v sólu neuspěl Wolf, jemuž tentokrát nevyšla bekhendová klička. Do třetice už to ale vyšlo. V čase 52:06 šla Opava do přečíslení, Rousek nahrál Petru Wolfovi, který kotouč napálil za Sachra. Za další čtyři minuty měla Opava opět převahu v útočnému pásmu a byla z toho třetí branka. Vlastimil Malina vzal zodpovědnosti na sebe a utkání definitivně rozhodl. Opava Valmez přehrála 3:1 a stav série vyrovnala na 1:1.