SF3: Valmez doma nezaváhal ani na druhý pokus

• sobota 05. března 2022

Můj dům - můj hrad. Také ve třetím zápase série mezi Opavou a Valašským Meziříčím zvítězil tým hájící svou vlastní tvrz. Opava na Valašsku ani na druhý pokus neskórovala, modrobílí vyhráli 4:0. Šanci na reparát má Slezan už v pondělí, na ledě Opavy se hraje od 18:00.

SF3, sobota 5. 3. 2022

4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Gabrhelík (Andris, Křivohlávek), 25. Goiš (Vávra, Pořický), 39. Křivohlávek (Finsterle, Ďurkáč), 53. Křivohlávek (Vosátko, Dobša). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Rozhodčí: Čuňočka – Mikšík, Peluha. Diváci: 605.

Sachr (Slovák) – Báchor (A),Vosátko, Ďurkáč, J. Jenáček, Holiš, Gabrhelík, Kamas – Goiš, Vávra (A), Pořický (C) – Andris, Křivohlávek, Finsterle – Dobša, Vavřík, Apolenář – Kuchařík, Weintritt, Kozubík.

Piták (40. Baldik) – Věntus, Thiel, Zelenka, Kocián, Peterka, Zouhar – Krupa, Kadula, Římský, Wolf (C), Horný, Beránek, Vašenka, Rousek (A), Vojtovič, Hotěk, Malina (A), Buršík, Hendrych.

V první třetině byl ve Valašském Meziříčí k vidění podobný hokej jako ve čtvrtek v Opavě. Oboustranně tvrdý a rychlý, přesně jak to má v play-off být. První zajímavé možnosti si vypracovali v polovině první třetiny Bobři, Křivohlávek ani Finsterle ale zblízka neuspěli. O chvilku později už se ale domácí fanoušci radovali po poněkud nenápadné akci Gabrhelíka, který vypálil hned po přechodu pásma a Piták na jeho projektil nedosáhl. Poté se ještě Opavě podařilo přežít dvě oslabení i Goišův bekhend, který zastavilo břevno.

Po změně stran šli nepříliš dobře hrající Slezané znovu do čtyř. Tentokrát už se to červenobílým vymstilo a ranou z první se prosadil Goiš. Vzrušení přinesla 28. minuta, mladík David Zelenka v pěstním souboji uspěl proti Davidu Kozubíkovi, v téže minutě pak Vašenka obkroužil branku a zakončoval, jenže ho zastavila tyč Sachrovy klece. Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny pro Opavu přišla třetí pohroma v podobě hodně nepříjemného šatnáře, o který se z velkého úhlu poslal Křivohlávek.

Tato branka se ukázala býti zlomovou. Opavští už ve třetí třetině neměli síly na zvrat zápasu, tým nenakopla ani výměna brankářů, poslední část hry odchytal Jan Baldik. Ten inkasoval jednou, stalo se tak v čase 52:05. Na konečných 4:0 upravil svou druhou brankou v zápase Křivohlávek, kterému opavská defenziva dopřála až přespříliš prostoru. Poté už se zápas jen dohrával a zhruba čtyřicítka fanoušků Slezanu tak domů odjížděla zklamaná.

Aleš Tomášek (trenér Opavy):"Meziříčští byli lepší. Chtěli jsme hrát co nejdéle na 0:0. Udělali jsme v první třetině dvě chyby, po té druhé jsme byli takovou tečovanou střelou potrestáni. Od té doby byl Valmez lepší, tahali jsme za kratší konec. Nepomohli jsme si ani tím, že jsme zbytečně chodili ven. Domácí jsme tím posadili na koně, druhá třetina byla v jejich režii a třetí už se jen dohrávala. Mrzí nás to, ale děkujeme fanouškům, kteří nás celý zápas hnali. Nic nebalíme, doma budeme chtít vyrovnat."