SF4: Skvělý obrat znamená vyrovnání série, Slezan doma vstal z mrtvých

• pondělí 07. března 2022

Tenhle zápas stál za to. Slezané v domácím prostředí byli s Valmezem dvě třetiny horším celkem a vypadalo to, že nemají za stavu 0:2 síly na zvrat. Ve třetí třetině ale přišlo parádní zmrtvýchvstání Opavy, která dvěma góly bleskově vyrovnala a následovala parádní přetahovaná z obou stran. Zápas nakonec za stavu 3:3 dospěl až do prodloužení, které šest sekund před koncem v přesilovce rozhodl Vlastimil Malina. Slezan tak srovnal sérii na 2:2.

SF4, pondělí 7. 3. 2022

4:3p (0:1, 0:1, 3:2 - 1:0)

HC Bobři Valašské Meziříčí

Branky a nahrávky: 45. Beránek (Vojtovič, Rousek), 47. Rousek (Vojtovič), 53. Krupa (Thiel, Vojtovič), 65. Malina (Rousek, Wolf) – 29. Vosátko (Pořický, Vávra), 36. Vávra (Andris, Pořický), 53. Vávra (Křivohlávek). Rozhodčí: Blaha – Maloušek, Bartoň. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 1314.

Piták (Baldik) – Zelenka, Peterka, Thiel, Věntus, Kocián, Zouhar – Vojtovič, Malina (A), Buršík, Beránek, Římský, Rousek, Kadula, Horný, Wolf (C), Damašek, Krupa, Vašenka, Hendrych. Trenér: Aleš Tomášek.

Sachr (Slovák) – Ďurkáč, Holiš, Gabrhelík, Vosátko, Báchor (A), Kamas, Jenáček – Pořický (C), Vavřík, Kozubík, Vávra (A), Goiš, Apolenář, Kuchařík, Křivohlávek, Andris, Weintritt, Dobša, Stodůlka. Trenér: Lukáš Plšek.

Opavští sice měli do zápasu jít i s Jiřím Šindelářem, po rozbruslení ale z tohoto plánu sešlo. V prvních minutách byl k vidění zajímavý hokej, oba brankáři museli být v permanenci. Už po dvaceti sekundách mohl gólový účet otevřít Petr Wolf, zblízka však kotouč netrefil ideálně. Po pěti minutách hry se zaskvěl Piták, který zlikvidoval únik Kuchaříka. Poté tempo hry lehce upadlo a na další šanci se čekalo deset minut. Apolenářovi domácí obrana nechala opravdu hodně prostoru, hostující útočník ale z mezikruží naštěstí netrestal. V posledních pěti minutách Slezan působil poněkud ospalým dojmem a Piták ještě musel likvidovat příležitost Apolenáře a následnou dorážku Křivohlávka. Do kabin se nicméně šlo za stavu 0:0.

Po změně stran se Opavským hru podařilo vyrovnat. Sachr musel řešit několik nepříjemných situací. Do vedení šli ale v čase 28:25, nahození Vosátka se zastavilo až v síti. Hosté mohli následně udeřit i z dalších šancí, ale po dvou minutách do protiútoku vyjel Kadula, ale ani nadvakrát Davida Sachra nepřelstil. Slezan byl i nadále bez šťávy a pět minut před druhou sirénou přišlo bohužel ze strany Valachů zvýšení vedení. Vávrovi se podařilo dorazit kotouč odražený od zadního mantinelu.

Třetí dvacetiminutovka nabídla více než třinácti stovkám diváků naprosto strhující podívanou. Slezané najednou ožili a přepnuli na mnohem vyšší obrátky. Snížení přišlo už po několika minutách. Vojtovičova nepodařená stahovačka se odrazila k Adamu Beránkovi a ten z první kotouč procedil za Sachra. Za další minutu a půl bylo vyrovnáno. Tomáš Rousek vypálil nenápadně z mezikruží a hostující brankář nestačil zareagovat.

Na opavském zimáku to od opavských branek žilo, fanoušci hnali své miláčky kupředu a Sachr byl v jednom ohni. Jenže v 51. minutě přišel zbytečný krosček Zelenky a Opava se sice ubránila, ale po skončení přesilovky se nedokázala vymanit z tlaku a patnáct minut po jejím skončení. Skóroval z první Tomáš Vávra. Radost Valachů ale měla jepičí život, konkrétně trvala devět sekund. Hned po buly totiž vyrovnal ranou na zadní Tomáš Krupa. V závěru základní hrací doby ještě Opava neproměnila přesilovku a zápas tak dospěl do prodloužení.

V něm naprosto nesmyslně fauloval dvě minuty před koncem Vávra a po zásluze byl za to potrestán. Pouhých šest sekund před koncem z první vypálil Vlastimil Malina a opavský zimák explodoval radostí. Série se tak vrací na Valašsko za stavu 2:2, v Opavě je na programu šestý zápas v pátek.