SF5: Opava má mečbol, Petr Wolf rozhodl chvíli před koncem!

• čtvrtek 10. března 2022
  • Tomáš Chalupa, Filip Lefenda

Tak tohle se povedlo! Hokejisté Slezanu zvládli pátý duel série s Valašským Meziříčím a v pátek doma budou mít k dispozici mečbol. Stařičký zimák se tak těší na jeden z posledních skvělých zážitků. O výhře Slezanu na ledě Bobrů rozhodl půl minuty před koncem Petr Wolf.

SF5, středa 9. 3. 2022

2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Vávra (Vosátko), 23. Š. Jenáček – 1. Malina (Kadula), 27. Vašenka (Damašek, Thiel), 60. Wolf (Malina). Rozhodčí: Škach, Grygera – Čelechovský, Viskot. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:17. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

Sachr (Slovák) – Báchor (A), Vosátko, Holiš, Ďurkáč, Š. Jenáček, J. Jenáček, Gabrhelík – Kozubík, Vávra (A), Pořický (C) – Andris, Křivohlávek, D. Stodůlka – Dobša, Vavřík, Apolenář – Kuchařík, Weintritt.

Piták (Baldik) – Zelenka, Zapletal, Vojtovič, Thiel, Peterka, Kocián, Zouhar – Wolf (C), Malina (A), Římský, Kadula, Rousek (A), Vašenka, Buršík, Urban, Beránek, Horný, Krupa, Damašek, Hendrych.

Opava vlétla do utkání jako uragán a hned z první akce šla do vedení. Kadula našel v dobré pozici Vlastimila Malinu a ten z bezprostřední blízkosti branky otevřel skóre. Bobři se z rychle inkasovaného gólu postupně oklepali a jako tradičně převzali na domácím ledě otěže hry. Rostoucí tlak vygradoval v polovině 12. minuty. Obléhání opavské klece ukončil vyrovnávací trefou Tomáš Vávra, jenž si v rychlosti narazil kotouč s Vosátkem.

Valaši se hnali za obratem, Slezané mocně odolávali. Několikrát se musel vyznamenat Piták – třeba v 16. minutě, kdy nadvakrát vychytal aktivního Křivohlávka. Krátce po změně stran už se domácí favorité z druhého zásahu radovali. Šimon Jenáček získal puk za brankou a procedil ho za záda opavského strážce. Stejný muž mohl vzápětí skórovat ještě jednou, vinou horšího zpracování kotouče ale odkrytý prostor branky během přesilovky minul.

Slezan oslabení ustál a krátce po jeho konci vyrovnal skóre. Zničehonic se hosté dostali do rychlého přečíslení, které po Damaškově přihrávce z pravé strany zakončil přesnou střelou k pravé tyči Jan Vašenka.

Nerozhodný stav poté platil až téměř do samotného konce utkání. Krušné chvilky zažívali Opavští zejména v poslední tercii, během níž čelili v krátkém sledu hned čtyřem přesilovým hrám soupeře. Bobři měli místy až drtivý tlak, svěřenci kouče Tomáška ale svědomitě bránili, v brance navíc číhal bravurně chytající Dominik Piták, muž zápasu.

Když už se zdálo, že duel zamíří do prodloužení, přišla podobně jako v pondělním utkání „last minute“ branka Opavy. Pouhých 28 sekund před třetí sirénou se zrodil rychlý hostující protiútok, na jehož konci byla gólová teč Petra Wolfa. Veselo bylo nejen na hostující střídačce, ale také na tribuně, kde ani tentokrát nechyběl početný zástup našich příznivců.

Opava tak vůbec poprvé v sezoně dokázala triumfovat na ledě vítěze základní části a po výhře 3:2 vede stejným poměrem i v rámci celé semifinálové série. První mečbol budou moci Slezané přetavit v senzační postup do finále play-off už v pátek, Bobry budou hostit od 18 hodin.

Aleš Tomášek (HK Opava): „Je to play-off, všechny zápasy jsou dramatické až do konce. Středa toho byla důkazem. Nám se ve Valašském Meziříčí dlouhodobě nedaří. Chtěli jsme s tím něco udělat. Začátek nám vyšel, dali jsme rychle gól. Soupeř nás ale zatlačil, pomohly mu i přesilovky. Na naší straně bylo až moc vyloučených. Domácí výsledek sice otočili, ale nám se podařilo jeho přesilovky ustát. Nakonec jsme vyrovnali a dali vítězný gól. Hokej je i o štěstí, a to jsme měli. V pátek hrajeme doma, chceme vyhrát už kvůli skvělým fanouškům. Opět byli výborní, věřím, že nám v pátek pomohou. Před svým týmem smekám, příkladně bojoval.“